Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch

Sme povinní podávať nulový Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch ak v 4.štvrťroku firma u žiadneho zamestnanca nezrazila preddavok na daň zo závislej činnosti ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Riočka
    Sme povinní podávať nulový Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch ak v 4.štvrťroku firma u žiadneho zamestnanca nezrazila preddavok na daň zo závislej činnosti ?
    Ak je zamestnávateľ naďalej prihlásenú ako platiteľ na DÚ, tak áno, aj nulové

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    EPk
    Nie, už to zrušili
    Kde je to uvedené?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Riočka
    Sme povinní podávať nulový Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch ak v 4.štvrťroku firma u žiadneho zamestnanca nezrazila preddavok na daň zo závislej činnosti ?
    Ak boli v IV. Q vyplácané mzdy zamestnancom, tak áno.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    EPk
    Nie, už to zrušili
    mne prišli pokuty za nepodanie nulového , v Trnave - ak to bolo zrušené, prosím hodíte to sem??? §§§
    možno ale na tom niečo aj bude, lebo jednej klientke odmietli nulové prevziať na DÚ - v Dubnici .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    V prvom rade je potrebné odpovedať na otázku: nezrazili ste preto, lebo ste v danom štvrťroku nemali zamestnanca, alebo ste nezrazili preto, že po odpočítaní nezdaniteľnej čiastky nevznikla povinnosť odvodu preddavku, ale mzdy ste vyplatili?? Odpoveď pozri tu:

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=321358&postcount=24

    Arava je offline (nepripojený) Arava

    Arava
    Janka6685
    Ak je zamestnávateľ naďalej prihlásenú ako platiteľ na DÚ, tak áno, aj nulové
    Ahojte poraďáci,
    nevie mi niekto poradiť ako by malo vyzerať Oznámenie na daňový úrad, že zamestnávateľovi zanikla povinnosť zrážať preddavky na dani zo závislej činnosti, lebo už nezamestnáva žiadneho zamestnanca.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Arava
    Ahojte poraďáci,
    nevie mi niekto poradiť ako by malo vyzerať Oznámenie na daňový úrad, že zamestnávateľovi zanikla povinnosť zrážať preddavky na dani zo závislej činnosti, lebo už nezamestnáva žiadneho zamestnanca.
    V zmysle § 31 ods. 7 zákona 511/1992 Z.z. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov Vám oznamujem zmenu povinnosti zrážať a odvádzať preddavky na daň z príjmu zo závislej činnosti.

    V čase od ...... /ak vieš aj do, ale asi nie/ nezamestnávame žiadneho zamestnanca.....

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Arava
    Ahojte poraďáci,
    nevie mi niekto poradiť ako by malo vyzerať Oznámenie na daňový úrad, že zamestnávateľovi zanikla povinnosť zrážať preddavky na dani zo závislej činnosti, lebo už nezamestnáva žiadneho zamestnanca.
    Ja som bola na DÚ, dali mi podpísať jednoduché tlačivo a bolo...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.