Zavrieť

Porady

Tyzdeny pracovny cas

Prosim Vas novy zakonik prace hovori o tyzdenom pracovnom case najviac 48 hod.Ak budem mat v org. 100% uväzok a u druheho zamestn. musim mat len 28% úväzok ? Aby som neprekrocila tyzdeny prac. cas alebo toho druheho zamestna. netrapi kde a kolko pracujem ak pracu urobim?
Podla nasho vedenia musim mat tyzdeny prac. cas max. 48 hodin u vsetkych zamestnavatelov. Vie mi niekto poradit. DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TBMB je offline (nepripojený) TBMB

    TBMB
    Vedenie nam povedalo, len tolko. Zakonik prace a pracovny cas. Oni si to tak vysvetluju. Ja si myslim, ze u jedneho zamestnavatela mozem mat uväzok maksimalne 128% a bude to podla zakona odpracovanych 48 hod. tyzdene. Nemysli si ze som velky pracant, ale ak chcem daku korunu zarobit musim mam hlavny pomer a u toho zamestnavatela aj naduväzok. Plat mape podla tabuliek verej. zaujem tak ziadne miliony

    TBMB je offline (nepripojený) TBMB

    TBMB
    paragraf 85 od.9
    Moj problem :mam uväz. na 100% ako kuric a udrzbar, zaroven naduväzok u toho istehe zamest. 45% ako sofer. Myslis si ze je to spravne

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak dovolíte, zapojím do debaty.

    § 50 Zákonníka práce:

    "Zamestnávateľ môže dohodnúť niekoľko pracovných pomerov s tým istým zamestnancom len na činnosti spočívajúce v prácach iného druhu; práva a povinnosti z týchto pracovných pomerov sa posudzujú samostatne."

    Znamená to, že samostatne sa posudzuje aj ustanovenie § 85 ods.9:

    "Pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas je najviac 48 hodín týždenne."

    Po 1.9.2007 dochádza k zmene § 85 ods.9:

    „Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín.“

    Čiže to, čo máte dohodnuté so zamestnávateľom, je v poriadku.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    ...čiže ak máte u zamestnávateľa dva pracovné pomery, v každom osobitne môžete mať pracovný čas vrátane nadčasov najviac 48 hodín týždenne.

    Inak:

    Ak v jednom PP opracujete týždenne 40 hodín a v druhom týždenne povedzme 30 hodín, je to OK.

    sylva je offline (nepripojený) sylva

    sylva
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    ...čiže ak máte u zamestnávateľa dva pracovné pomery, v každom osobitne môžete mať pracovný čas vrátane nadčasov najviac 48 hodín týždenne.

    Inak:

    Ak v jednom PP opracujete týždenne 40 hodín a v druhom týždenne povedzme 30 hodín, je to OK.
    Toto platí v súčasnosti.Avšak v niektorých denníkoch publikovali,že od 1.9.nebude možné mať viacero prac.pomerov, resp. že prac.čas z týchto pomerov sa bude sčítavať, a teda priemer týždenný prac.čas vrátane práce nadčas nesmie byť vyšší ako 48 hod. po sčítaní všetkých pracovných pomerov."NOVÝ" ZP čítam,ale zatiaľ som nič také neobjavila.Alebo zle čítam?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.