Zavrieť

Porady

SZČO vs PN

Zdravím,

SZČO je na PN od 18.06.2007 a naďalej aj na nej zostáva.
Za jún zaplatí len alikvotnú čiastku, tj 1064/30dni x 17 dní=605 Sk?
Je to správne?
Ako to je v prípade,ak SZČO bola na PN celý mesiac, platia sa nejaké odvody?

ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do zdravotnej poisťovne platí odvody v plnej výške aj počas PN, príp. rozdiel sa vysporiada v RZZP./najmenej 1064sk/.
    Do SP vypočítaš odvody podľa vzorca, ktorý si uviedla,počítaj však radšej z VZ, každý fond však musíš počítať zvlášť a zaokrúhliť na celé SK nahor.

    ------------
    Veronika

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Už som o PN SZČO písala aj ja. Aj keď v podstate by sme mali platiť aj počas PN, pretože sú to preddavky a na budúci rok pri ročnom zúčtovaní sa to vráti, ale ja som počas mojej 2-mesačnej PN odvody do ZP neplatila. Do ZP som po ukončení PN doniesla potvrdenie zo SP o vyplatení nem.dávky a o trvaní PN a v ZP to akceptovali. Veď ja som vlastnej neplatila na základe informácie zo ZP a oni mi dali na výber, buď počas PN platiť a na budúci rok budem mať preplatok, alebo neplatiť ale doniesť potvrdenie zo SP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MILKA58 Pozri príspevok
    Už som o PN SZČO písala aj ja. Aj keď v podstate by sme mali platiť aj počas PN, pretože sú to preddavky a na budúci rok pri ročnom zúčtovaní sa to vráti, ale ja som počas mojej 2-mesačnej PN odvody do ZP neplatila. Do ZP som po ukončení PN doniesla potvrdenie zo SP o vyplatení nem.dávky a o trvaní PN a v ZP to akceptovali. Veď ja som vlastnej neplatila na základe informácie zo ZP a oni mi dali na výber, buď počas PN platiť a na budúci rok budem mať preplatok, alebo neplatiť ale doniesť potvrdenie zo SP.
    Milka, potvrdenie o PN musí priniesť každá SZĆO, možno s inou poisťovňou sa dohodneš, ale VšZP, trvá na preddavkoch aj počas PN. Dopisovala som si meilom s ich právnikom, neustúpil. Možno by akceptovali len nejakú dlhodobú PN-ku, na žiadosť poistenca o platenie preddavkov inak. Určite nie na základe predloženej PN-ky.

    -------
    Veronika

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Súhlasím. Nielen každá poisťovňa má svoje predpisy, ale niekedy aj v poisťovni nemajú pracovníci rovnaký názor. Ja som poistená v Spoločnej zdravotnej a tiež pri prvej návšteve, keď som sa bola informovať, pracovníčka bola veľmi odmeraná, druhá mi zase poradila, že platiť nemusím, čo som aj urobila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.