Zavrieť

Porady

Oprava účtovania zaradenia DDHM

Zdravim, neviem ci niekto dokaze este v takomto teple rozmyslat, ak ano, prosim poradte.
Obstarali sme stavbu vlastnou cinnostou. V marci bola kolaudacia (nevedela som ze nepresla, trebalo dorobit nejaky poziarny hydrant), tak som ju v marci zaradila do pouzivania. Lenze kolaudacne rozhodnutie som dostala az s datumom 3.7. a v juni a v juli mi teda este vznikli nejake naklady s touto stavbou (poplatky za kontrolu hydrantu, poplatok za kolaudacne rozhodnutie).
Mozem to teda opravit tak, ze v juni dam storno zapisu zaradenia do pouzivania: -021/-042. Nauctujem poplatky na 042 a v juli potom opat zaradim stavbu do pouzivania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    gabika.le Pozri príspevok
    Zdravim, neviem ci niekto dokaze este v takomto teple rozmyslat, ak ano, prosim poradte.
    Obstarali sme stavbu vlastnou cinnostou. V marci bola kolaudacia (nevedela som ze nepresla, trebalo dorobit nejaky poziarny hydrant), tak som ju v marci zaradila do pouzivania. Lenze kolaudacne rozhodnutie som dostala az s datumom 3.7. a v juni a v juli mi teda este vznikli nejake naklady s touto stavbou (poplatky za kontrolu hydrantu, poplatok za kolaudacne rozhodnutie).
    Mozem to teda opravit tak, ze v juni dam storno zapisu zaradenia do pouzivania: -021/-042. Nauctujem poplatky na 042 a v juli potom opat zaradim stavbu do pouzivania?
    Áno, iná možnosť nie je. Nezabudni ešte odúčtovať odpisy, ktoré ti pravdepodobne zbehli za obdobie marec až jún.

    Oprava účtovania zaradenia DDHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.