Zavrieť

Porady

RZD za 2004

Mala som zamestnantkynu a pracovala v roku 2004 uz len 3 mesiace. Zaposledný mesiac čiže marec sa daň neodvádzala lebo vychádzala mínusom. No a teraz mám problém, mám jej urobiť RZD ? Vychádza to tak, že 32.604 mala úhrn. Poistné a to ostatné 4.373. Čiže 32604-4373=28230+80832-32602*19´%=-9994 a odvedená daň=1552, čiže výsledok=-8442. Má to byť takto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    bolo to tu neraz popísané - skús si to vyhľadať. je jedno ako dlho bola zamestnaná u Vás - dôležitejšie je či podala žiadosť o RZD a či mala aj iné príjmy ako zo závislej činnosti...

    Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

    Tanenka
    Tým sa myslí, či mala príjem iný po tom ako ukončila prac. pomer? Mala ale iba brigádnicky a to na úrade práce. Tak čo teraz?

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    nemám slov...prepáč - ale skús už raz použiť vyhľadávanie na tejto stránke

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Tanenka
    Čiže 32604-4373=28230+80832-32602*19´%=-9994 a odvedená daň=1552, čiže výsledok=-8442.
    ... veľmi dlho rozmýšľam, čo napíšem ... aby som sa ťa opäť nedotkla, Tanenka ... ... ... nie, nemá to byť takto

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Jozef Mihál
    No comment.
    THIS MESSAGE IS STRICTLY CONFIDENTIAL
    Správa výlučne pre pán Jozefa Mihála:
    Jožko, ale priznaj sa, nechcel by si mať takú mzdárku? ... ja áno

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Tanenka, vráť sa ku vareške a ani sa nepokúšaj o nejaké daňové úkony. Uč sa ... uč

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ata111
    Tanenka, vráť sa ku vareške a ani sa nepokúšaj o nejaké daňové úkony. Uč sa ... uč
    Ata, až také bezvýchodiskové to nevidím ... ale investovala by som do niekoľkých školení ohľadom miezd

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Tanenka
    Mala som zamestnantkynu a pracovala v roku 2004 uz len 3 mesiace. Zaposledný mesiac čiže marec sa daň neodvádzala lebo vychádzala mínusom. No a teraz mám problém, mám jej urobiť RZD ? Vychádza to tak, že 32.604 mala úhrn. Poistné a to ostatné 4.373. Čiže 32604-4373=28230+80832-32602*19´%=-9994 a odvedená daň=1552, čiže výsledok=-8442. Má to byť takto?
    Tanenka, takže:
    1. vydokladuj kde tvoja zamestnankyňa pracovala celý rok. U teba bola 3 mesiace a ostatné mesiace kde? Keď pracovala musí ti doniesť potvrdenia o príjme od ostatných zamestnávateľov. Keď bola na úrade práce, taktiež musí doniesť potvrdenie.
    2. Keď budeš mať potvrdenia o príjme od všetkých zamestnávateľov, spočítaš všetky príjmy a všetky odvody a všetky preddavky na daň. Zistíš či si uplatňovala daňový bonus na deti pokiaľ nejaké má.
    3. Až potom jej môžeš urobiť ročné zúčtovanie


    Napíš konkrétne čísla, skúsim ti to vypočítať.

    Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

    Tanenka
    Žiadne potvrdenia mi neprisniesla a nemá žiadne deti. Nerozumiem prečo ja mám robiť RZD, keď relatívne síce bola na úrade ale chodila si privirábať do zahraničia takže posledný príjem nemala od nás.

    ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

    ivetakli
    Ja by som jej RzD neurobila, keď mi nič nepredložila. Vystav jej potvrdenie o príjme a nech si s tým robí čo chce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.