Zavrieť

Porady

Poisťovacie služby

Ahojte poraďaci,

prosím o radau ohľadne DPH,..s.r.o. poskytuje aj poisťovacie a finančné služby podľa §37 zákona o DPH. Ako mám postupovať pri výpočte nároku na DPH pomernou časťou keď spoločnosť bola založená v r.2006 a teraz za II.Q prvý krát odovzdáva DPH priznanie. V §50 zákona je napísaný postup výpočtu koeficientu, ale za kalendárny rok ( mal by to byť r.2006) podľa dosiahnutých príjmov aj keď spoločnosť vznikla v priebehu roka, nemám počítať koeficient za tento kvartál myslím II.Q?

Ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zákon o DPH
    §50
    (3) V jednotlivých zdaňovacích obdobiach v priebehu kalendárneho roka platiteľ použije koeficient z predchádzajúceho kalendárneho roka. Ak nemožno použiť koeficient z predchádzajúceho kalendárneho roka, určí platiteľ koeficient na príslušný kalendárny rok odhadom podľa charakteru svojej činnosti so súhlasom správcu dane.

    lkk9769 je offline (nepripojený) lkk9769

    lkk9769
    Ďakujem...asi som mala správcu pri registrácii na DPH už o to požiadať?...čo som neurobila...ale aj tak ďakujem..

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    lkk9769 Pozri príspevok
    Ahojte poraďaci,

    prosím o radau ohľadne DPH,..s.r.o. poskytuje aj poisťovacie a finančné služby podľa §37 zákona o DPH. Ako mám postupovať pri výpočte nároku na DPH pomernou časťou keď spoločnosť bola založená v r.2006 a teraz za II.Q prvý krát odovzdáva DPH priznanie. V §50 zákona je napísaný postup výpočtu koeficientu, ale za kalendárny rok ( mal by to byť r.2006) podľa dosiahnutých príjmov aj keď spoločnosť vznikla v priebehu roka, nemám počítať koeficient za tento kvartál myslím II.Q?

    Ďakujem za každú radu
    Ak sp. poskytuje len fin. a poi. sl. oslobodené od DPH tak jej K bude 0. §49. Ak poskytuje aj iné neoslobodené tak pri vstupoch, ktoré sú obstarané len na tieto činnosti použije k =1. Koeficient, na ktorý sa pýtate použije len na vstupné FA, ktorými obstaráva veci pre činnosti oslobodené aj neoslobodené, ktoré nevie oddeliť napr. prenájom svojich kancelárskych priestorov, z ktorých zabezpečuje pois. služby a zároveň aj napr. právne poradenstvo, ktoré DPH na výstupe podlieha.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.