Zavrieť

Porady

dodanie tovaru do EU - kurz

Ahojte,
mozno smiena otazka, ale chcem sa ubezpecit akym kurzom na ucely DPH mam prepocitat vystavenu fakturu do EU ( obidve strany su platcami DPH), na úcely DPH pouzijem kurz - dnom vystavenia faktury alebo kurz dnom dodania. Dakujem. Mam z toho uz zmatok. Podla §19 ods. 1 mi vychádza že danova povinnost vznika dnom dodania tovaru. Je to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MS77 je offline (nepripojený) MS77

    MS77
    myslim ze uz som to v zakone nasla, takze nie je to den dodania, ale den vystavenia faktury pri dodani do EU §19 ods. 8

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    MS77 Pozri príspevok
    Ahojte,
    mozno smiena otazka, ale chcem sa ubezpecit akym kurzom na ucely DPH mam prepocitat vystavenu fakturu do EU ( obidve strany su platcami DPH), na úcely DPH pouzijem kurz - dnom vystavenia faktury alebo kurz dnom dodania. Dakujem. Mam z toho uz zmatok. Podla §19 ods. 1 mi vychádza že danova povinnost vznika dnom dodania tovaru. Je to správne?
    §19/8 vám nehovorí akým kurzom máte prepočítať Fa pre účely DPH, ale v prípade že ide o dodanie tovaru medzi EU a platiteľmi, v ktorom odobí je to treba uvádzať v evidencii pre DPH a aký máte uviesť deň dodania na Fa.
    Aký použijete kurz na prepočet tej ceny(alebo budete chciežť platbu v CM), ktorá je vlastne cena bez DPH je vec dohody.
    Až odberateľ bude podľa kurzu ku dňu vystavenia počítať a odvádzať DPH.

    píšete fa vystavenú do EU takže predpokladám ste dodávatel, a teda s DPH nerobíte nič.
    Ak je to naopak a ste odberatel tak§ 20.

    MS77 je offline (nepripojený) MS77

    MS77
    ALBO Pozri príspevok
    §19/8 vám nehovorí akým kurzom máte prepočítať Fa pre účely DPH, ale v prípade že ide o dodanie tovaru medzi EU a platiteľmi, v ktorom odobí je to treba uvádzať v evidencii pre DPH a aký máte uviesť deň dodania na Fa.
    Aký použijete kurz na prepočet tej ceny(alebo budete chciežť platbu v CM), ktorá je vlastne cena bez DPH je vec dohody.
    Až odberateľ bude podľa kurzu ku dňu vystavenia počítať a odvádzať DPH.

    píšete fa vystavenú do EU takže predpokladám ste dodávatel, a teda s DPH nerobíte nič.
    Ak je to naopak a ste odberatel tak§ 20.

    Som dodavatel, ale do danoveho priznania uvadzam aj dodania do EU a tie musim prepocitavat niakym kurzom. Mne to vychádza tak, že na ucely prepoctu sa pouzije kurz DPH platny v den danovej povinnosti a pri dodaní do EU podla §19 ods. 1 mi hovori, ze danova povinnost mi vznika dnom dodania a §19/8 mi hovorí ktorý den sa povazuje za den dodania a tam je to salamunské - den vystavenia fa, alebo 15 den kal. mesiaca nasldedujuceho po kal.mesiaci, ked bol tovar dodaný.
    Chápem to tak správne?

    dodanie tovaru do EU - kurz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.