Zavrieť

Porady

zateplenie podlahy

Kupili sme byt na prizemi a chystame sa polozit plavajucu podlahu. Mozte nam poradit ako zateplit dlazku (tak velmi ako sa len da) ? Co polozit pod tu plavajucu podlahu? Pod bytom je pivnica, bytovka nie je zateplena,je to tehlova stavba. Dakujem za rady, nech nam v zime neodmrznu nohy
Usporiadat
bobo1 bobo1

bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

Sú také fólie "strieborné" pod plávajúce podlahy - nahrádzajú tie "biele" - majú odrážať teplo späť do miestnosti - máme to v jednej izbe, ale rozdiel oproti "klasike" nie je taký ako sme si predstavovali - prakticky žiadny. Ale v spálni máme takú fóliu na elektrinu - volá sa to ECOFILM set - (www.fenixgroup.cz) - je to tenulinké a je to pod plávajúcou podlahou a máme to napojené na termostat - tj. v zime tým ešte "prikurujeme" v čase aký si mi zvolíme. Nemáme to na ploche celej podlahy, iba v takých "pásoch " okolo postele. Veľmi sa nám to osvedčilo a tak sme si kúpili taký "pás" ešte do pracovne pod nohy pod stôl - tu sme nekúpili termostat, ale už iba vypínač - zapneme to vtedy, keď potrebujeme. Pokiaľ nechcete koberce, určite do prízemného bytu odporúčam.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bobaes bobaes

bobaes je offline (nepripojený) bobaes

Dakujem bobo1, a pokladali ste si ten ecofilm sami? Citala som ten navod, a zda sa mi to dost zlozite, aj ked je to snad len preto, ze nemam ziadne skusenosti s takymito pracami. Viete mi napisat cenu za meter +/-, aj so vsetkym co k tomu treba (izolacia proti vlhkosti atd...)? Tiez ma napadlo polozit to len napr. pred kuchynsku linku a pred gauc, alebo do detskej izby..
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja som minule vyňúrila v Baumaxovom letáku také tabule, z toho obrázku to vyzeralo niečo ako sadrokartón, ale bolo tam napísané, že je to pod plávajúce podlahy. Skús to v tom letáku (na strane 8) na internete pozrieť, prípadne ísť do Baumaxu osobne.
Mňa to zaujalo, pretože tiež v rodinnom dome máme nevykurované pivnice a rozmýšľala som, či tá fólia nebude primálo a nebude od nôh zima. Aj keď je to dosť drahé, ale malo by sa to vrátiť....
Ak to pozrieš alebo kúpiš, daj vedieť, či sa to oplatí...
Dik
Naposledy upravil AlaNR : 25.07.07 at 09:42
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
My máme byt na prvom poschodí, pod nami nie sú vykurované miestnosti a navyše sme rovno nad vchodom. Byt sme kúpili a prerábali pred 3 rokmi. Tiež máme plávajúcu podlahu. Pôvodne tam boli ešte natiahnuté gumy. Tie sme na podlahe ponechali. Do podlahy sme navŕtali drevené hranoly, okolo celej miestnosti a potom skrz izbu v rozpone čo 50 cm. Medzi hranoly sme vložili tvrdenú sklenú podlahovú vatu o hrúbke 3 cm (keďže sme nechceli o veľa dvihnúť podlahu). Na vatu sme na pevno položili drevoštiepkové dosky o hrúbke 12 cm s perodrážkou. Samozrejme prichytili sme ich do tých hranoliek. Na takto vzniknutý podklad sme dali textíliu určenú pod plávajúce podlahy (mirelon) a pokladali plávajúcu podlahu. Po troch zimách ( a tie sú tu na Kysuchiach riadne) neľutujem ani čas, ani peniaze, ktoré sme do tohto vložili a takto doma šťastne ceríme zúbky, že nám nie je na nožičky zima
Namiesto vaty sa môže použiť i polystyrén, ktorý je lacnejší, no na ten sa odporúča robiť cementový poter.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

AlaNR Pozri príspevok
Ja som minule vyňúrila v Baumaxovom letáku také tabule, z toho obrázku to vyzeralo niečo ako sadrokartón, ale bolo tam napísané, že je to pod plávajúce podlahy. Skús to v tom letáku (na strane 8) na internete pozrieť, prípadne ísť do Baumaxu osobne.
Mňa to zaujalo, pretože tiež v rodinnom dome máme nevykurované pivnice a rozmýšľala som, či tá fólia nebude primálo a nebude od nôh zima. Aj keď je to dosť drahé, ale malo by sa to vrátiť....
Ak to pozrieš alebo kúpiš, daj vedieť, či sa to oplatí...
Dik
Áno, v Baumaxe majú takú izoláciu pod plávajúcu podlahu. Je to hrubé cca 5 mm a je to na spôsob polystyrénu. Sú to tabule o veľkosti cca 0,5 x 1 m.

Záleží od toho, ako veľmi to chcete zatepliť.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Chobot Pozri príspevok
Áno, v Baumaxe majú takú izoláciu pod plávajúcu podlahu. Je to hrubé cca 5 mm a je to na spôsob polystyrénu. Sú to tabule o veľkosti cca 0,5 x 1 m.

Záleží od toho, ako veľmi to chcete zatepliť.
Dal by sa tento materiál použiť aj pod zateplené linoleum? Treba najskôr vyrovnať podlahu, keďže sú v nej rozdiely aj cez 1 cm?
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

A co si myslite o ucinku zateplenia od spodu - plafon pivnic polystyrenom? Uvazujeme totiz o takomto niecom.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Llívia Pozri príspevok
Dal by sa tento materiál použiť aj pod zateplené linoleum? Treba najskôr vyrovnať podlahu, keďže sú v nej rozdiely aj cez 1 cm?
Pod linoleum asi nie. Linoleum sa ukladá (lepí) na pevnú podlahu.

Alebo ako si myslela to "pod zateplené linoleum"??
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

gabikao Pozri príspevok
A co si myslite o ucinku zateplenia od spodu - plafon pivnic polystyrenom? Uvazujeme totiz o takomto niecom.
Áno, to je reálne a účinné. Poznám bytovky, kde zatepľovali spodné byty nad pivnicami práve takýmto spôsobom, že zateplili strop v pivniciach. Ak máte prístup do pivničných priestorov a majitelia pivníc s tým súhlasia, tak to urobte.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Vdaka za odpoved.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
gabikao Pozri príspevok
A co si myslite o ucinku zateplenia od spodu - plafon pivnic polystyrenom? Uvazujeme totiz o takomto niecom.
Riešenie to je, len nezabudni, že pivnica je spoločný priestor a ludia hlúpi.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

U nas sme nastastie trochu mudrejsi a vsetkych 6 bytov suhlasi so zateplenim zo spolocnych penazi od vrchu aj od spodu.
0 0
Clone1 Clone1

Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

pod linolem/koberec v žiadnom prípade mirelon/polypen a obdobné peny určené pod plávačku.

Pvc sa lepí priamo na betón/poter, pri položení penovej podložky by Vám pvc ´plávalo´ a následky si viete predstaviť sami. Pvc po času zvlnovatie, vytvoria sa bubliny, skorej sa zoterie, hrozí posúvanie, pérovanie pvc a následné rýchlejšie opotrebovanie, ak penu aj pvc podlepíte hrozí pretlačenie pvc nedajbože pvc do kuchyne, tam Vám hocičo i padne a natrhnuté pvc prípadne roztrhnuté po páde panvice, hrnca už nebude to pravé.

čiže v skratke Pvc lepiť celoplošne ak to s tým myslíte vážne.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

duves Pozri príspevok
len nezabudni, že pivnica je spoločný priestor.
Možo to nie je spoločný priestor, na našej bytovke ľudia odkupovali byt spolu s pivnicou. Spoločný priestor je chodba, ktorá vedie k pivniciam.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

ZDENIELA Pozri príspevok
Medzi hranoly sme vložili tvrdenú sklenú podlahovú vatu o hrúbke 3 cm.
Mohla by si napísať výrobcu alebo presný názov výrobku? Na nete som tvrdenú sklenú podlahovú vatu nenašla. Ďakujem.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Aby bola izolácia izoláciou, sú len 2 možnosti (boli hore spomenuté)
1 - zvýšiť podlahu o izoláciu a potrebné doplnky = schodík do kuchyne
2 - izolovať od spodu, teda strop pivníc, čo by bol výsledok lepší. Pozor na súvislú izoláciu, aby neboli tepelné mosty.
Tak si vyber
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

petmar Pozri príspevok
Aby bola izolácia izoláciou, sú len 2 možnosti (boli hore spomenuté)
1 - zvýšiť podlahu o izoláciu a potrebné doplnky = schodík do kuchyne
2 - izolovať od spodu, teda strop pivníc, čo by bol výsledok lepší. Pozor na súvislú izoláciu, aby neboli tepelné mosty.
Tak si vyber
Ďakujem za radu, ale byt nie je nad pivnicami. V byte pod nami sa nekúri, preto zvažujeme zateplenie podlahy.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Llívia Pozri príspevok
Mohla by si napísať výrobcu alebo presný názov výrobku? Na nete som tvrdenú sklenú podlahovú vatu nenašla. Ďakujem.
Výrobca Rockwool, izolácia s názvom Steprock
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

ZDENIELA Pozri príspevok
Výrobca Rockwool, izolácia s názvom Steprock
Ďakujem. Ešte by ma zaujímalo, či ste nemali pred položením izolácie taký problém, že sa vám linoleum rosilo. U nás sa totiž rosí a neviem, či by bolo dobré nechať ho na zemi aj pod izoláciou, aby napr. nevznikali plesne.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

spodné byty platia menej za teplo, lebo potrebujú viac kúriť.
U nás sme zateplili strechu a pivnice a je po problémoch

bobo1:
Kolko stál 1 m2, alebo 10 m2?
A termostat?
Naposledy upravil Composite : 30.11.08 at 19:05
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať