Zavrieť

Porady

Zákonná záručná doba v stavebníctve

Veľmi pekne prosím o pomoc.

Mám problém zistiť zákonnú záručnú lehotu na stavebné diela a jednotlivé dodávky (ide mi o vodovodné potrubie).
Aká je minimálna zákonná lehota na potrubie po tlakovej skúške a odovzdaní???

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Dobrý deň

    Chcela by som sa spýtať, že aká je záručná lehota na stavené práce ,lebo konateľ mi práve oznámil , že stavebné firmy majú zo zákona povinnosť dávať záručnú dobu 3 roky , ale ja som síce taký zákon našla ,ale iba podľa občianskeho zákonníka, nie podľa obchodného zákonníka. Môžte mi to prosím niekto vysvetliť a na základe akého § ???? Ďakujem moc .

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    ???????????? nerozumiem ???? Môžte mi to prosím vysvetliť a na základe akého zákona ????? aby som sa vedela aj ohradiť

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Zákon vám neviem dať.Ale pri rekonštrukcii oprave je pol roka .Pri novostavbe 4 roky ,ale len na nosné časti budov konštrukcie.Nemusí byť napriklad na kotol ,alebo plastové okno.Takisto sa môže záruka skrátiť ak si novostavbu robíte vo vlasnej réžii a na jednotlivé profesie máte iné stavebné firm.Inak sa rozlišujú jednotlivé stavebné úkony iná záruka je na omietky iná na nosný múr iná na beton iná na polystyrén.atd....Je to pomerne zložité.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    220870 Pozri príspevok
    Zákon vám neviem dať.Ale pri rekonštrukcii oprave je pol roka .Pri novostavbe 4 roky ,ale len na nosné časti budov konštrukcie.Nemusí byť napriklad na kotol ,alebo plastové okno.Takisto sa môže záruka skrátiť ak si novostavbu robíte vo vlasnej réžii a na jednotlivé profesie máte iné stavebné firm.Inak sa rozlišujú jednotlivé stavebné úkony iná záruka je na omietky iná na nosný múr iná na beton iná na polystyrén.atd....Je to pomerne zložité.
    A z čoho vychádzaš, pri tých dĺžkach záruk. Počujem to prvý krát.

    Zákonná záručná doba v stavebníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.