Zavrieť

Porady

marodka

Dobrý deň,
chcem sa spýtať, že ak niekto začne marodovať tak do koľkkých dní musí zamestnávateľovi doniesť potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti a taktiež aj ukončenie marodky? je to nejako stanovené zákonom, že do koľkých dní?
ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

V zákone to nikde nenájdeš, môžete si to ošetriť v IS fi.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Nie je to stanovené zákonom, ale musí neodkladne oznámiť zamestnávateľovi, že je PN a ak chce mať zaplatenú náhradu mzdy, doručí doklad včas. Zamestnávateľ na doklade vyznačí, kedy bol doklad doručený.
0 0
vrbovnica vrbovnica

vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

Prepáčte ale fakt neviem čo znamená skratka IS fi?? ešte nie som zbehla v niektorých skratkách. ja viem, že moja otázka vyznela blbo, ale veď na to je porada )) ......
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Internú smernicu, v ktorej si môžete určiť okrem iného,aj dátumy odovzdávania potrebných dokladov do mzdovej učtárne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vrbovnica Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, že ak niekto začne marodovať tak do koľkkých dní musí zamestnávateľovi doniesť potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti a taktiež aj ukončenie marodky? je to nejako stanovené zákonom, že do koľkých dní?
ďakujem
Ak PN trvá viac ako 10 kal. dní - pozri § 227 odst. 1 písm.h zák. o soc.poistení.
Poistenec je povinný oznámiť Sociálnej poisťovni ukončenie dočasnej pracovnej neschopnosti do troch dní od ukončenia DPN, ak DPN trvala viac ako 10 dní.

--------
Veronika
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

za zamestnanca som dostala Potvrdenie o dočasnej PN ale je toho akosi veľa. Je to zelené tlačivko I.A spolu s ružovým II. Žiadosť a potom biele IIa. spolu so zeleným tlačivkom III. Hlásenie pre pobočku Soc.poisť. o začiatku dočasnej PN. Tie zelené tlačivá sú načo?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tie zelené tlačivá vám ako zamestnávateľovi nepatria, myslím, že patria lekárovi. Treba ich vrátiť zamestnancovi, aby ich odovzdal lekárovi.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Podľa mňa sú to tlačivá na to, aby sa mohol preukázať doma pri kontrole a potom po skončení PN na jedno tlačivo poznačí obvodný lekár ukončenie PN a to mi prinesie a ja to dám na soc.poisť. Ešte na oprášenie PN (PN zamestnancovi som robila pred rokom) Prvých 10 dní nenahlasujem soc.poisť., obidve potvrdenia ostávajú u zamestnávateľa? A čo keď PN mu začala 30.7.07 a pokračuje ešte aj dnes, t.j. august? Netreba náhodou ešte nanovo nejaké potvrdenia, keďže PN prechádza do ďalšieho mesiaca?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Jedno zelené tlačivo patrí jemu, platíš prvých 10 dní, PN oznamuješ do ZP na tlačive oznámenie platiteľa, do SP by si posielala prechodný lístok, keby PN prechádzala z jedného mesiaca do druhého a sociálna poisťovňa mu už vyplácala nemocenské aj v júli.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

ZuzanaP Pozri príspevok
Jedno zelené tlačivo patrí jemu, platíš prvých 10 dní, PN oznamuješ do ZP na tlačive oznámenie platiteľa, do SP by si posielala prechodný lístok, keby PN prechádzala z jedného mesiaca do druhého a sociálna poisťovňa mu už vyplácala nemocenské aj v júli.
To znamená, že som povinná do 8 dní nahlásiť do ZP ale do soc.poisťovne neposielam zatiaľ nič, lebo PN začala 30.7.07 t.j. zatiaľ 3 dni, moja povinnosť je iba nahlásiť do ZP na tlačive Oznámenie platiteľa?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Natka Pozri príspevok
To znamená, že som povinná do 8 dní nahlásiť do ZP ale do soc.poisťovne neposielam zatiaľ nič, lebo PN začala 30.7.07 t.j. zatiaľ 3 dni, moja povinnosť je iba nahlásiť do ZP na tlačive Oznámenie platiteľa?
Toto oznámenie do ZP máš čas poslať do konca nasledovného mesiaca, kedy vznikla PN a potom zase do konca nasledovného mesiaca, kedy bude ukončená PN. Nie do 8 dní.....
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Natka Pozri príspevok
To znamená, že som povinná do 8 dní nahlásiť do ZP ale do soc.poisťovne neposielam zatiaľ nič, lebo PN začala 30.7.07 t.j. zatiaľ 3 dni, moja povinnosť je iba nahlásiť do ZP na tlačive Oznámenie platiteľa?
Ešte ma zaujíma ten prechod z júla do augusta, či mne ako zamestnávateľovi treba nejaké ďalšie tlačivá z nemocnice, lebo pred rokom, keď som mala zamestnankyňu, ktorá bola na PN 15 dní a prechod cez mesiace bol na 11 deň, dostala z nemocnice ešte ďalšie potvrdenie, tak sa pýtam, či to platí aj v tomto novom prípade, keďže PN je zatiaľ iba tri dni.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Natka Pozri príspevok
Ešte ma zaujíma ten prechod z júla do augusta, či mne ako zamestnávateľovi treba nejaké ďalšie tlačivá z nemocnice, lebo pred rokom, keď som mala zamestnankyňu, ktorá bola na PN 15 dní a prechod cez mesiace bol na 11 deň, dostala z nemocnice ešte ďalšie potvrdenie, tak sa pýtam, či to platí aj v tomto novom prípade, keďže PN je zatiaľ iba tri dni.
Poradíte mi, prosím vás?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pošle Ti Preukaz o trvaní DPN, ktorý mu vydá ošetrujúci lekár. Keď prechádza PN aj prvých 10 dní do ďalšieho mesiaca, lekár zvykne automaticky vypísať aj tento Preukaz o trvaní DPN.
0 0
calgary calgary

calgary je offline (nepripojený) calgary

V prípade, že PN trvá viac ako dva mesiace, je potrebné opätovne každý mesiac znovu zasielať na SP potvrdenie (preukaz) o trvaní PN?
Ďakujem.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

calgary Pozri príspevok
V prípade, že PN trvá viac ako dva mesiace, je potrebné opätovne každý mesiac znovu zasielať na SP potvrdenie (preukaz) o trvaní PN?
Ďakujem.
Preukaz o trvaní PN posielaš do SP každý mesiac, až do ukončenia PN.
0 0
Assea Assea

Assea je offline (nepripojený) Assea

Ja v tomto vôbec nemám jasno... Máme poctivých zamestnancov, je nás tu málo, a teraz, po dvoch rokoch práce mám prvého človeka na PN...

Zaujíma ma: zamestnávateľ prepláca prvých 10 dní trvania PN...? kalendárnych, alebo pracovných???

Poraďte mi prosím ako mám postupovať. Zamestnancovi začala PN 31.07.2007 a stále trvá, na najbližšiu kontrolu pôjde o dva týždne...

ĎAKUJEM
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zamestnávateľ prepláca prvých 10 kalendárnych dní, je tu strašne veľa tém ohľadom PN, treba trošku pohľadať:

http://www.porada.sk/t42340-pn-ka.html
http://www.porada.sk/t24992-nahrada-...mestnanca.html
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Mame zamestnanca na PN uz od 4.9.2007, dna 30.11.2007 mu koci PP n dobu urcitu. Do SP som nahlasila ze je na PN no az teraz citam aj o nejakom preukaze, v pripade ze PN je na prelome mesiacov. Co robit v pripade ze nam takyto preukaz nedorucil?
Zamestnanec poda nas planuje byt na PN az do skoncenia PP. Nereaguje na e-maily, nedviha telefon.

A tiez by ma zaujimalo ci m neviete poradit ako mu vybavit kontrolu zo SP
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

bui Pozri príspevok
Mame zamestnanca na PN uz od 4.9.2007, dna 30.11.2007 mu koci PP n dobu urcitu. Do SP som nahlasila ze je na PN no az teraz citam aj o nejakom preukaze, v pripade ze PN je na prelome mesiacov. Co robit v pripade ze nam takyto preukaz nedorucil?
Zamestnanec vo vlastnom záujme má odovzdať Preukaz o dočasnej pracovnej neschopnosti(PoDPN), na základe ktorého mu SP vyplatí nemocenské dávky za ten-ktorý mesiac. Tvoj zamestnanec(ak PoDPN neodovzdal) nedostáva nemoc. dávky. Nemocenské dávky za celé obdobie dostane až po ukončení a odovzdaní dielu - Hlásenie zamestnávateľovi, platiteľovi nemocenského alebo úrazového príplatku o skončení dočasnej PN.
Zamestnanec poda nas planuje byt na PN az do skoncenia PP. Nereaguje na e-maily, nedviha telefon.
Navštívte ho v mieste trvalého bydliska, resp. ak je na PoDPN uvedená iná adresa, tak na nej. Ako zamestnávateľ na to máte právo. Zamestnanec môže byť prípadne aj hospitalizovaný v nemocnici.
A tiez by ma zaujimalo ci m neviete poradit ako mu vybavit kontrolu zo SP
Najprv ho skúste skontrolovať vy ako zamestnávateľ.
Odpoveď v rámci citátu.
Naposledy upravil Marína : 31.10.07 at 04:24 Dôvod: drobná gramatická chyba
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať