Zavrieť

Porady

marodka

Dobrý deň,
chcem sa spýtať, že ak niekto začne marodovať tak do koľkkých dní musí zamestnávateľovi doniesť potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti a taktiež aj ukončenie marodky? je to nejako stanovené zákonom, že do koľkých dní?
ďakujem
Usporiadat
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Zamestnanec nam odovzdal len tlacivo o zaciatku PN a to sme do SP po 10 dnoch PN odovzdali. No o preukaze na prelome mesiaca som netusila, lebo doteraz nebol ziaden zamestnanec PN.
Mame ho pravo skontrolovat my aj ked je na PN uz dlhsie ako 10 dni? Nema na to pravo teraz SP?
0 0
JanoL JanoL

JanoL je offline (nepripojený) JanoL

Potvrdenie o trvaní PN si môže do SP doručiť, napr. poslať poštou aj samotný pacient - teda náš zamestnanec. Domnievam sa, že toto tlačivo nie je potvrdením o trvaní PN pre zamtela.
Naposledy upravil JanoL : 01.11.07 at 15:41
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

bui Pozri príspevok
Zamestnanec nam odovzdal len tlacivo o zaciatku PN a to sme do SP po 10 dnoch PN odovzdali. No o preukaze na prelome mesiaca som netusila, lebo doteraz nebol ziaden zamestnanec PN.
Mame ho pravo skontrolovat my aj ked je na PN uz dlhsie ako 10 dni? Nema na to pravo teraz SP?
bui, odpovedala som Ti v prísp. č. 21.
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Dnes mi doniesom zamestnanec "marodku", ale lekár nič neoznačil v políčkach : choroba - karantenne opatrenie - úraz - choroba z povolania - pracovný úraz - úraz zav. inou osobou - požitie alkoholu...
Mám to vrátiť zamestnancovi nech mu označí prečo je na marodke, alwebo je to v poriadku.
Zamestnanec ma úraz a bude dlhodobo PN.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

kkllc Pozri príspevok
Dnes mi doniesom zamestnanec "marodku", ale lekár nič neoznačil v políčkach : choroba - karantenne opatrenie - úraz - choroba z povolania - pracovný úraz - úraz zav. inou osobou - požitie alkoholu...
Mám to vrátiť zamestnancovi nech mu označí prečo je na marodke, alwebo je to v poriadku.
Zamestnanec ma úraz a bude dlhodobo PN.
Treba zamestnancovi vrátiť, nech lekár vyznačí na DPN.
3 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Ďakujem. Ty si ale rýchla.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

kkllc Pozri príspevok
Ďakujem. Ty si ale rýchla.
A úraz má pracovný, alebo iný?
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Úraz má iný. Stal sa mu doma počas sviatkov.
Naposledy upravil kkllc : 08.04.10 at 12:02
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

kkllc Pozri príspevok
Úraz má iný. Stal sa mu doma počas sviatkov.
Ale aj tak treba dať hlásenie na SP o nepracovnom úraze. Aj keď odovzdáš na SP a majú vyznačený nepracovný úraz, hneď pošlú Hlásenie o úraze, ktoré im treba doručiť
3 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

kkllc Pozri príspevok
Úraz má iný. Stal sa mu doma počas sviatkov.
Tak mu potom treba dať vypísať "Hlásenie úrazu na účely nemocenského..." ktoré odovzdávaš po 10. dni spolu s DPN a "Potvrdením" soc. poisťovni.
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať