Zavrieť

Porady

Tovar, alebo prevádzková réžia

Prajem pekný deň!
Potreboval by som poradiť ako správne zaradiť výdavok.
Ak pre projektanta vypracuje niekto iný nejakú časť projektu napr. rozpočet, ako tento zaradí výdavok za spracovaný rozpočet - ide o tovar alebo prevádzkovú réžiu? Mne akosi v alfe chýba kolónka za služby, nakoľko mu rozpočtár poskytol službu a projektant túto službu zaplatí a v celkovej FA samozrejme prefaktúruje konečnému zákazníkovi, pre ktorého spracoval projekt.
Za rady vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Aj keby ti program dovolil osobitne účtovať za služby, určite by to v peňežnom denníku preniesol do stĺpca réžia.

    Milan7 je offline (nepripojený) Milan7

    Milan7
    Účtujem niekoľko projektantov v ALFE a subdodávky projektov účtujem do prevádzkovej réžie , podrobnejšie do " stĺpca" s názvom kooperácie. Ml som niekoľko daňových kontrol a bolo to OK.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    turbo Pozri príspevok
    Prajem pekný deň!
    Potreboval by som poradiť ako správne zaradiť výdavok.
    Ak pre projektanta vypracuje niekto iný nejakú časť projektu napr. rozpočet, ako tento zaradí výdavok za spracovaný rozpočet - ide o tovar alebo prevádzkovú réžiu? Mne akosi v alfe chýba kolónka za služby, nakoľko mu rozpočtár poskytol službu a projektant túto službu zaplatí a v celkovej FA samozrejme prefaktúruje konečnému zákazníkovi, pre ktorého spracoval projekt.
    Za rady vopred ďakujem.
    Postupy účtovania JÚ
    (8) Ako tovar sa účtuje o všetkom, čo sa obstaráva za účelom predaja, pričom obstaraný tovar sa zachováva v nezmenenej podobe, nepoužíva sa, neprenajíma a nevykonáva sa na na ňom technické zhodnotenie. Tovarom sú aj výrobky vlastnej výroby odovzdané do vlastných predajní.

    ... tovar určite nie . Prijaté služby patria do prevádzkovej réžie.

    Tovar, alebo prevádzková réžia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.