Zavrieť

Porady

So zmluvou alebo bez zmluvy?

Živnostník A vykonávajúci murárske práce, platca DPH. Podieľal sa na práci živnostníka B, spolu pracovali na jednej stavbe, aj ešte s ďalšími inými živnostníkmi. Živnostník B má podpísanú zmluvu s odberateľom.

Živnostník A živnostníkovi B mesačne faktúruje prácu aj s DPH. Živnostník A kupoval na tú stavbu tiež materiál, ktorý si dal do nákladov a odpočítal z neho DPH.
Keby prišla kontrola, vyhodila by mu ten materiál, keďže nemá zmluvu a musel by platiť pokutu? Mál by mať tiež podpísanú zmluvu so živnostníkom B?

Neviem či som dobre zaradila tému, ak zle tak soorry, ale nevedela som kde.

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Osobne som vždy za zmluvy.
    Ak by priišiel dańový úrad, určite nebude medzi Vami tieto zmluvy potrebovať aj ústna zmluva je zmluva. On má na jednej strane náklad a ten druhý výnos...
    Zmluvu o dielo by som urobila už len preto, aby živnostník B vôbec zaplatil živnostníkovi A za prácu. Keď to mám na papieri, tak.....

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    barto Pozri príspevok
    Živnostník A vykonávajúci murárske práce, platca DPH. Podieľal sa na práci živnostníka B, spolu pracovali na jednej stavbe, aj ešte s ďalšími inými živnostníkmi. Živnostník B má podpísanú zmluvu s odberateľom.

    Živnostník A živnostníkovi B mesačne faktúruje prácu aj s DPH. Živnostník A kupoval na tú stavbu tiež materiál, ktorý si dal do nákladov a odpočítal z neho DPH.
    Keby prišla kontrola, vyhodila by mu ten materiál, keďže nemá zmluvu a musel by platiť pokutu? Mál by mať tiež podpísanú zmluvu so živnostníkom B?

    Neviem či som dobre zaradila tému, ak zle tak soorry, ale nevedela som kde.

    Ďakujem za odpovede.
    Ak živnostník A preukáže, že nakúpený materiál použil na účely podnikania ako platiteľ, má nárok na odpočet DPH. §49/2.

    So zmluvou alebo bez zmluvy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.