Zavrieť

Porady

RD, vypoved, dalsia materska

Dobry den,
28.7.07 mi konci RD. Momentalne som zamestnana, ale po skonceni RD davam vypoved dohodou. Som na rizikovom tehotenstve, takze nastupujem na PN. A na druhu matersku idem az 23.8.07, teda mi tam vznika cca 3 tyzdne medzera. Otazka je, ci nemozem prist o materske, a co je pre mna vyhodnejsie, ci 29.7. dat vypoved, nastupit na PN, alebo nastupit na PN ako zamestnanec, a az pred MD dat vypoved. A ake plynu
povinnosti firme, kde som zamestnana, kebyze ostanem vo firme este na PN-ke.
Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tinina je offline (nepripojený) Tinina

    Tinina
    Pokiaľ nemáte nejaké súkromné dôvody dávať výpoveď na vašom mieste by som to nerobila. Odo dňa ukončenia RD t.j. 28.07 by som odporúčala PN a následne pôjdete na MD. Zamestnávateľ Vám výpoveď dať nemôže, samozrejme existujú určité situácie kedy by pracovný pomer ukončiť mohol napr. zánik ale likvid. spoločnosti ale v tom prípade vám musí vyplatiť odstupné podľa zákona. Byť v pracovnom pomere aj pokiaľ budete na ďalšej MD je predsa len nejaká istota.

    RD, vypoved, dalsia materska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.