Zavrieť

Porady

Citovanie časti príspevku

Chcem poprosiť o radu.
Ako mám postupovať v prípade ak chcem citovať len časť príspevku a chcem, aby táto citovaná časť bola v takom tvare ako celý citovaný príspevok ? Čiže v modrom okienku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    marek15 Pozri príspevok
    Chcem poprosiť o radu.
    Ako mám postupovať v prípade ak chcem citovať len časť príspevku a chcem, aby táto citovaná časť bola v takom tvare ako celý citovaný príspevok ? Čiže v modrom okienku.

    V modrom okienku budeš mať, ak nebudeš písať hneď pod citáciu, ale o riadok, dva nižšie. Teda ja to tak musím robiť (bez ohľadu na citáciu celú, alebo čiastočnú ak z citovaného časť vymažem).

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Paula Pozri príspevok
    V modrom okienku budeš mať, ak nebudeš písať hneď pod citáciu, ale o riadok, dva nižšie.
    Áno, ďakujem. Je to tak, može sa vymazať časť príspevku, len sa asi nesmie vymazať to posledné slovo v zátvorke (/quote).
    Dovolil som si to vyskúšať na Tvojom príspevku.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Paula Pozri príspevok
    V modrom okienku budeš mať, ak nebudeš písať hneď pod citáciu, ale o riadok, dva nižšie. Teda ja to tak musím robiť (bez ohľadu na citáciu celú, alebo čiastočnú ak z citovaného časť vymažem).
    Stačí písať hneď po stlačení citu po zobrazení textu za [/quote].

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    je to tzv. uzatvárací tag. vždy musí byť začiatok a koniec
    [quote] označuje začiatok
    a ["/"quote] označuje koniec (tie úvodzovky som tam dal aby to Porada nevykonala, teda nepremenila na citovanie príspevku

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Ahojte
    Nechcem meniť pravidlá Porady, len dať malý návrh.

    Neviem, či to zaregistrovali viacerí poraďáci, ide o citovanie príspevku. V posledných príspevkoch , ktoré sú rozpísané niekedy i na pol strany je prevaha citovania a pod ňou len krátka odpoveď.

    S citovaním je potrebné zaobchádzať rozumne, inak budú príspevky veľmi neprehľadné. Nemalo by sa preto bezmyšlienkovite klepnúť na tlačítko Cituj a pripísať reakciu. Z citovaného príspevku je treba vybrať len časť, na ktorú reagujete, napríklad jednu vetu.

    Alebo citovať celý text, ak odpovedám na danú otázku a príspevky predo mnou boli .


    Ak budete súhlasiť, budem rada, ak nie, budem rešpektovať vaše názory.
    Ďakujem


    .

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    časť citátu:
    alla66 Pozri príspevok
    Z citovaného príspevku je treba vybrať len časť, na ktorú reagujete, napríklad jednu vetu.
    .
    Alla, súhlasím s tebou s malou výhradou, že ak sa cituje časť príspevku, citujúci citovaný si "zaslúži", aby ostatní na to boli upozornení, že sa neuvádza celý jeho text. Napr. ako v tomto prípade. Osobne som tak zvykla robiť aj doteraz. Netvrdím, že v minulosti sa nestalo, že som si na to nedala pozor.
    Naposledy upravil Marína : 06.04.09 at 22:21

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Marína, plne súhlasím....oprav ma....Ty píšeš citujúci si "zaslúži"....nie je správne "citovaný" si zaslúži, aby ostatní na to boli upozornení....?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    buchač Pozri príspevok
    Stačí označiť tú časť príspevku , ktorá je aktuálna , t.j.chcem citovať a reagovať a potom kliknúť na ikonu , znázorňujúcu text .
    My sme sa bavili o citovaní dlhého textu, aby sa v takom prípade nezobrazoval celý.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    alla66 Pozri príspevok
    Ahojte
    Nechcem meniť pravidlá Porady, len dať malý návrh.

    Neviem, či to zaregistrovali viacerí poraďáci, ide o citovanie príspevku. V posledných príspevkoch , ktoré sú rozpísané niekedy i na pol strany je prevaha citovania a pod ňou len krátka odpoveď.

    S citovaním je potrebné zaobchádzať rozumne, inak budú príspevky veľmi neprehľadné. Nemalo by sa preto bezmyšlienkovite klepnúť na tlačítko Cituj a pripísať reakciu. Z citovaného príspevku je treba vybrať len časť, na ktorú reagujete, napríklad jednu vetu.

    Alebo citovať celý text, ak odpovedám na danú otázku a príspevky predo mnou boli .


    Ak budete súhlasiť, budem rada, ak nie, budem rešpektovať vaše názory.
    Ďakujem


    .
    buchač:

    Marína myslela tento text a príspevok.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    buchač Pozri príspevok
    Oprava .....sorry .
    Mohol si aspoň napísať svoj názor.
    Naposledy upravil alla66 : 07.04.09 at 14:53

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    buchač napísal:
    Snažím sa byť väčšinou stručný , no niekedy dostanem odpoveď typu :
    " ...nerozumiem , nechápem , prečo ,....."

    Ja som ťa tiež nepochopila. Ani sa nečudujem, že dostávaš takéto odpovede....chcela som vedieť názor na "premnoženie dlhých citátov", nie dôvod, prečo si zmazal príspevok.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Stačí označiť tú časť príspevku , ktorá je aktuálna , t.j.chcem citovať a reagovať a potom kliknúť na ikonu , znázorňujúcu text .
    Naposledy upravil buchač : 07.04.09 at 07:51

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Oprava .....sorry .
    Naposledy upravil buchač : 07.04.09 at 14:09

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    alla66 Pozri príspevok
    Mohol si aspoň napísať svoj názor.
    Jáááááááj , som si nevšimol , vo co gou .

    No niekedy to nejde inak , nakoľko by bola časť príspevoku vytrhnutá z kontextu a nejak opisovanie , zdôvodňovanie zvykne byť dosť zdĺhavé .

    Snažím sa byť väčšinou stručný , no niekedy dostanem odpoveď typu :
    " ...nerozumiem , nechápem , prečo ,....."

    Možno je to , ale občas sa mi zdá , že niekto neporuzumejúc odpovedi ju radšej zavrhne hneď , ako by sa zamyslel .
    Markantný príklad - príspevok , ten som ale odstránil / nie je problém priložiť / , ktorý bol síce rap , ale pojednával o vojne , násilí , boj proti tomu . Tomu textu v uvedenom videu nebolo potrebné rozumieť , stačilo ho len vidieť a odsledovať .....Rozumejú mu len fakt raperi , aj to americkí , takýto je to slang .....
    Odpoveď :
    http://www.porada.sk/994241-post383.html

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    alla66 Pozri príspevok
    buchač napísal:
    Snažím sa byť väčšinou stručný , no niekedy dostanem odpoveď typu :
    " ...nerozumiem , nechápem , prečo ,....."

    Ja som ťa tiež nepochopila. Ani sa nečudujem, že dostávaš takéto odpovede....chcela som vedieť názor na "premnoženie dlhých citátov", nie dôvod, prečo si zmazal príspevok.
    No , čo už so mnou , ale nevadí .....

    Hádam vydržíte a ak nie , tak do mňa ! ! ! ! ! !

    ALE , požiadam , slušne .....potom pre zmenu vydržím nakladačku od všetkých JA
    Naposledy upravil buchač : 13.04.09 at 12:31

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.