Zavrieť

Porady

Nárok na daňový bonus

Prosím Vás o radu.

Mám nového zamestnanca, ktorý k nám nastúpil v polovici júla. Má dieťa(17 r.), ktoré ide 1. rok na SŠ. Potvrdenie o návšteve školy mi je ochotný doniesť až v septembri (vzdialenosť školy). Má nárok na daňový bonus za 7. a 8. mesiac? Počula som aj niečo o potvrdení od bývalého zamestnávateľa na účely uplatnenia bonusu.
Mám ešte starého zamestnanca, ktorý má dieťa (malo 16r.) a ide 1. rok na SŠ. Potvrdenie o návšteve školy mi donesie tiež až v septembri. Má nárok na DB za 7. a 8. mesiac.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ja by som si počkala na to potvrdenie a daňový bonus by som nevyplatila za tie mesiace, pretože ten zamestnanec môže dať výpoveď a vy zostanete bez potvrdenia.V ročnom zučtovaní dane ,ak splní podmienky mu bude ten daňový bonus doplatený.

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    v prvom prípade určite počkať, pretože sa jedná o nového zamestnanca a nemáte o ňom info, či predtým poberal DB a čo sa jedná u druhého zamestnanca by tom DB vyplatila, však každý prinesie potvrdenie o návšteve školy až v septembri. Ak ste mu doteraz vyplácali DB tak by som mu ho vyplatila aj za júl, august.

    lenicka19 je offline (nepripojený) lenicka19

    lenicka19
    A nie je to náhodou tak, že dieťa je 7 a 8 mesiac ešte žiakom základnej školy a vy na tieto dva mesiace ešte žiadne potvrdenie nepotrebujete? Pretože stredná škola mu dá potvrdenie o návšteve až od 1.9.

    vd dolina je offline (nepripojený) vd dolina

    vd dolina
    ...študent strednej školy je študentom aj počas prázdnin, to platí aj pre maturantov, pokiaľ nezačne pracovať je študentom do 31.8.2007 a rodič má nárok na daň.bonus. Osobne keby nemám potvrdenie, radšej by som mu bonus za júl, august neuplatnila a keď prinesie potvrdenie, potom sa mu to na konci roka vysporiada v ročnom zúčtovaní, kedy sa mu bonus vyplatí, keďže mu vznikne preplatok

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    m.a.j.u.s Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu.

    Mám nového zamestnanca, ktorý k nám nastúpil v polovici júla. Má dieťa(17 r.), ktoré ide 1. rok na SŠ. Potvrdenie o návšteve školy mi je ochotný doniesť až v septembri (vzdialenosť školy). Má nárok na daňový bonus za 7. a 8. mesiac? Počula som aj niečo o potvrdení od bývalého zamestnávateľa na účely uplatnenia bonusu.
    Mám ešte starého zamestnanca, ktorý má dieťa (malo 16r.) a ide 1. rok na SŠ. Potvrdenie o návšteve školy mi donesie tiež až v septembri. Má nárok na DB za 7. a 8. mesiac.

    Ďakujem.
    Jednoduchšie asi bude ak donesie potvrdenie o poberaní prídavkov na dieťa.

    Nárok na daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.