Zavrieť

Porady

fakturácia-3stranný obchod

Idem fakturovať 3 stranný obchod. My v ňom vystupujeme ako 2. odberateľ. 1. odberateľ /ČR/ zaslal tovar priamo z Nemecka nášmu odberateľovi do SR. Ide mi o to , že ja to idem fakturovať nášmu slovenskému odberateľovi aj s DPH. Neviem či mám na faktúre uviesť , že sa jedná o 3 stranný obchod a tiež neviem aký dátum dať do dátumu zdaniteľného plnenia, keď dátum dodania tovaru viem len priližne že bol asi 17.-18.7.2007.
Za rady vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Počkám aj do pondelka. Ja by som sa tiež pozrela do zákona, ale neviem v ktorom § to hľadať. Zatiaľ Ti ďakujem.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Druhý odberateľ musí mať FA od 1.odberateľa, na kt. je uvedené IČ DPH tohto podnikateľa a Č DPH VAše.
    Uvediete vo Vašom DP dodanie- ste určený ako osoba povinná platiť daň z dodania tovaru.
    Musíte zaplatiť daň z ddodania tovaru uskutočnené v našom ČŠ.

    Pri predaji tovaru u nás už postupujete nosrmálnym spôsobom. Ak predáte tovar. Ide o dodanie tovaru, čím Vám vzniká DP. FA Vášmu odberateľovi ZD+DPH. Už sa neriadite par. 45, kt. je pre trojstranný obchod.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    betka Pozri príspevok
    Druhý odberateľ musí mať FA od 1.odberateľa, na kt. je uvedené IČ DPH tohto podnikateľa a Č DPH VAše.
    Uvediete vo Vašom DP dodanie- ste určený ako osoba povinná platiť daň z dodania tovaru.
    Musíte zaplatiť daň z ddodania tovaru uskutočnené v našom ČŠ.

    Pri predaji tovaru u nás už postupujete nosrmálnym spôsobom. Ak predáte tovar. Ide o dodanie tovaru, čím Vám vzniká DP. FA Vášmu odberateľovi ZD+DPH. Už sa neriadite par. 45, kt. je pre trojstranný obchod.
    Betka, tomuto všetkému rozumiem. Ja som vystvila na faktúre ZD+ DPH. Išlo mi len o to či tam písať že sa jedná o 3-stranný obchod. Z tvojej odpovede mi vyplýva, že to písať nemusím. Ale ešte stále neviem aký dátum dať do zdaniteľného plnenia, nakoľko neviem, kedy im ten tovar z Nemecka prišiel.
    Musím si u môjho odberateľa zistiť presný dátum prevzatia tovaru?

    krina je offline (nepripojený) krina

    krina
    Dobrý deň,
    V pripade že vystupujem ako 1 odberateľ a idem to fakturovat 2 odberateľovi, musí byť na fa. uvedený aj názov 1 dodávateľa alebo stací uviesť len krajinu pôvodu?
    Vedeli by ste ma usmernit kde sú uvedené náležitosti fa v prípade 3-oj stranného obchodu.
    Vopred ďakujem a prajem pekný deň!

    fakturácia-3stranný obchod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.