Zavrieť

Porady

Predaj pozemku-cena

Nevedela som sa presne zaradiť do témy, ale prosím o radu. Sľúbila som známemu, že mu predám pozemok. Je na vidieku ako orná pôda, ale je neudržiavaný zarastený porastom. Ponúka 3,00 Sk/m2. Zdá sa mi to málo. On tvrdí, že kúpil okolité pozemky aj za menej. Prosím, ak má niekto skúsenosť s predajom alebo kúpou takého pozemku, poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Ono záleží na likalite kde sa nachádza pozemok či ide o ornú pôdu alebo o TTP-trvalá trávna pôda...popozeraj na internete miestny úrad kde patrí pôda mala by tam byť hodnota napríklad ako tu: http://www.kosice.sk/docuStore_getByID.asp?id=1876

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tvoj známy možno vie, že tam cena z nejakého dôvodu vstúpne. U nás sa po revolúcii predávala pôda za 20 Sk/m2 (predtým v takej sume na stavbu), teraz za 60 a blízo dialnice aj za 200. Pôdu skupujú aj cudzinci, nejak si to vybavia a hneď tam s čímsi podnikajú.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Neviem síce v akej lokalite je tá pôda, ale pod 30 Sk/m2 by som v žiadnom prípade nešla. Choď sa spýtať na obecný resp. mestský úrad, či podľa územného plánu sa tu neplánuje výstavba. Potom by z toho v budúcnosti mohol byť stavebný pozemok za cenu aspoň 500 Sk/m2. Buď opatrná pri predaji, zisti si všetky okolnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.