Zavrieť

Porady

Nesedí mi súvaha

Dobry den, som uz zufala, ale nesedi mi suvaha s vysledovkou. Skontrolovala som uz vsetko podla hlavnej knihy a aj tak mam rozdiel. Pouzivam Softip Packet, podvojne uctovnictvo a stalo sa mi to vlastne od noveho roku, co to nesedi. Vie niekto poradit, co a kde mam hladat? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    shaza Pozri príspevok
    Dobry den, som uz zufala, ale nesedi mi suvaha s vysledovkou. Skontrolovala som uz vsetko podla hlavnej knihy a aj tak mam rozdiel. Pouzivam Softip Packet, podvojne uctovnictvo a stalo sa mi to vlastne od noveho roku, co to nesedi. Vie niekto poradit, co a kde mam hladat? Dakujem
    Otázka je príliš všeobecná, takže úvah môže byť veľmi veľa. Špecifikuj trocha bližšie v čom Ti nesedí...

    Keďže porovnávaš súvahu s výsledovkou, tak ja predpokladám, že v HV. Skontroluj si, či na začiatku roka bol HV z predchádzajúceho roka zaúčtovaný na 431...
    Ahoj,
    vyrátaj si rozdiel aký ti vyskakuje medzi súvahou a výkazom.
    Choď potom do účtovného denníka daj si zoradiť sumy podľa veľkosti a skús či sa ti tam náhodou nenachádza ten rozdiel. Možno máš len zle niekde zadaný účet.

    Choď do účtovnej osnovy a prejdi si účet po účte či je správne zadaný. a či má prevod zostatkov na ten účet kde má mať.

    Skús a daj vedieť či sa niečo nepošťastilo. Ak nie tak vymyslíme niečo iného .
    Neboj sa a hlavne pevné nervy.

    shaza je offline (nepripojený) shaza

    shaza
    ano, nesedi mi HV. do kelu, je to presne ten rozdiel, paneboze, prisahala by som, ze som to urobila. dakujem za radu, mozem kludne spavat.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    shaza Pozri príspevok
    ano, nesedi mi HV. do kelu, je to presne ten rozdiel, paneboze, prisahala by som, ze som to urobila. dakujem za radu, mozem kludne spavat.
    Najčastejšia chyba , a potom sa HV vo Výsledovke napočítava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.