Zavrieť

Porady

Prevod financií z pokladne na účet?

Ako mám previesť sumu z pokladne na účet v slsp v JÚ Alfa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Alfu síce nepoznám, ale podľa mňa tam máš priebežné položky, či nie? mýlim sa?

    paul je offline (nepripojený) paul

    paul
    Zuzka
    Alfu síce nepoznám, ale podľa mňa tam máš priebežné položky, či nie? mýlim sa?
    Takže najprv výdavok z pokladne a potom príjem na účet? Potrebujem aj PPD aj VPD? Dakujem

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Každý účtovný program by mal mať v peňažnom denníku priebežné položky. Pretože prevody medzi pokladňou a bankou sa riešia iba cez priebežné položky, či už výdaj, alebo príjem. Takto by mala byť na tom aj Alfa.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ano, cez priebezné položky. Ja som si tam ešte dopísal Prevod z pokl. na BU. A výpis o prevode z pokl. na BU a naopak.
    A odsleduj si pohyby v POKL. a na BU, kde pribúda o kde odbúda, či je to tak ako to chceš robiť. Treba vypísať aj PPD resp. VPD, podla toho kde prevádzaš.
    Pekný deň želám...

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    paul
    Takže najprv výdavok z pokladne a potom príjem na účet? Potrebujem aj PPD aj VPD? Dakujem
    Áno, potrebuješ vypísať aj pokladničné doklady.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    paul
    Takže najprv výdavok z pokladne a potom príjem na účet? Potrebujem aj PPD aj VPD? Dakujem
    Paul predbehol si ma, a tak Ti ešte raz odpovedám.

    Takže zobral si z pokladne 1000Sk, vypíšeš si výdavkový pokl. doklad na týcho 1000Sk, ideš do banky, vložíš ich na účet a v banke Ti dajú o tom potvrdenie. Ty si toto potrvrdenie priložíš k tomu výdavkovému dokladu. V programe to zaeviduješ ako priebežnú položku - výdaj. Potom Ti príde bankový výpis, tam budeš mať pripočítaných 1000Sk a v denníku v programe si to zaeviduješ ako priebežnú položku - príjem. Týmto sa Ti priebežné položky vyrovnajú.
    Takisto aj keď vybereš peniaze z banky 1000Sk. Dajú Ti o tom potvrdenie ty si k nemu vypíšeš príjmový pokl. doklad a v denníku to zaúčtuješ ako priebežnú položku - príjem. Príde bankový výpis tam budeš mať odpočítaných 1000Sk a v programe si zaeviduješ priebežnú položku - výdaj.

    Takto by to malo fungovať aj v Alfe.Dúfam, že si ma pochopil.

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    ppd a vpd tlačíš priamo z Alfy - je tam v Evidencii PD - TLAČ. Treba však vypísať
    číslenník partnerov a cez F7 doplniť - Vyplatené komu......... KeĎ sa jedná o prevod
    fin. prostr. mám v čísleníku aj seba. Až potom tlačíš cez klasickú TLAČ.

    paul je offline (nepripojený) paul

    paul
    lenkak
    Paul predbehol si ma, a tak Ti ešte raz odpovedám.

    Takže zobral si z pokladne 1000Sk, vypíšeš si výdavkový pokl. doklad na týcho 1000Sk, ideš do banky, vložíš ich na účet a v banke Ti dajú o tom potvrdenie. Ty si toto potrvrdenie priložíš k tomu výdavkovému dokladu. V programe to zaeviduješ ako priebežnú položku - výdaj. Potom Ti príde bankový výpis, tam budeš mať pripočítaných 1000Sk a v denníku v programe si to zaeviduješ ako priebežnú položku - príjem. Týmto sa Ti priebežné položky vyrovnajú.
    Takisto aj keď vybereš peniaze z banky 1000Sk. Dajú Ti o tom potvrdenie ty si k nemu vypíšeš príjmový pokl. doklad a v denníku to zaúčtuješ ako priebežnú položku - príjem. Príde bankový výpis tam budeš mať odpočítaných 1000Sk a v programe si zaeviduješ priebežnú položku - výdaj.

    Takto by to malo fungovať aj v Alfe.Dúfam, že si ma pochopil.
    Myslím že to už hcápem. Polopaticky: idem do banky, dajú mi potvrdenie a zaučtujem výdaj na základe potvrdenia a ked mi koncom mesiaca príde výpis zaevidujem príjem na BÚ alebo môžem aj hneď ako vložím sumu na účet?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    paul
    Myslím že to už hcápem. Polopaticky: idem do banky, dajú mi potvrdenie a zaučtujem výdaj na základe potvrdenia a ked mi koncom mesiaca príde výpis zaevidujem príjem na BÚ alebo môžem aj hneď ako vložím sumu na účet?
    príjem účtuj až pri výpise!!! - nech nemáš z toho guláš! - dobrú chť - ide obed!!!

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    paul
    Myslím že to už hcápem. Polopaticky: idem do banky, dajú mi potvrdenie a zaučtujem výdaj na základe potvrdenia a ked mi koncom mesiaca príde výpis zaevidujem príjem na BÚ alebo môžem aj hneď ako vložím sumu na účet?
    Príjem na účet účtuješ na základe výpisu z BÚ a teda nemôžeš ho zaúčtovať hneď ako vložíš peniaze na účet.

    paul je offline (nepripojený) paul

    paul
    sway
    príjem účtuj až pri výpise!!! - nech nemáš z toho guláš! - dobrú chť - ide obed!!!
    To som ale šikovný pochopil som to už na 5. pokus! Ďakujem aj za guláš.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    paul
    Ako mám previesť sumu z pokladne na účet v slsp v JÚ Alfa?
    ak to chceš priamo v účtovníctve v programe, tak si dáš napríklad príjem z banky - pokladňa príjem, do kódu účelu si dáš 12 - čo je príjem z priebežnej položky, zadáš sumu a potvrdíš a keď ti príde výpis z banky, tak dáš banka výdaj, kód účelu 12- výdaj na priebežnú položku a automaticky sa ti nastaví suma, ktorú si prijímal v pokladni :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.