Zavrieť

Porady

Dodatočné danove priznanie

V máji som zabudla naučtovat fa za tovar vo výške 24688/s DPH/.Teraz som na to prisla ,douctovala som ju s dadumom dodania v maji.Sme masacny platcovia DPH.Teraz musim podat dodatocne danove priznanie? V maji sme odviedli dan vo výške 350000.Taraz sa mi poniži o 3491.Mam poziadat o vratenie,alebo si mam ponizit DPH za mesiac jun-pretoze aj tam budem dan urcite odvadzat. Dodatočne danove priznanie je cele vypisane ako riadne,len v riadku 35 je rozdiel?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    1. požiadať o vrátenie, alebo o započítanie na úhradu dane za nasledujúce zdaňovacie obdobie (aj jún by ste už mali mať zaplatený). Nie je možné len znížiť odvod, ani to uvádzať ako odpočet v daňovom priznaní, nakoľko sa o odpočet nejedná, ale o opravu.
    2. DDP vypísať celé "ako nové" a tak ako uvádzate, rozdiel oproti pôvodne podanému na riadku 35.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    DDP máte možnosť podať za mesiac máj, alebo jún v prípade, že ste faktúru mali do 25.6.2007 a to ste zrejme mali, len ste ju zabudli zaúčtovať.
    Viac v § 51 ods. 2 ZDPH - uplatnenie práva na odpočíanie dane. Na Porade veľa príspevkov na túto tému. Právo na odpočíanie dane podľa uvádzaného príkladu z prvej vety môžete uplatniť v dvoch zdaňovacích obdobiach tak, ako uvádzam.

    majkla je offline (nepripojený) majkla

    majkla
    Myslela som za jul,za jun uz mam podane aj zaplatene.Fakturu som sice mala uz v maji ale nasla som ju az 26.7.2007 a vtedy som ju zauctovala.

    romanf je offline (nepripojený) romanf

    romanf
    Este je dôležité. kedy bola uvedená faktúra obdržaná, v prípade, že do 25.6.2007, tak DDP za 05/2007 alebo 06/2007 riadok 14 a rozdiel uviesť do riadku 35 a keď júl tak v pohode 07/2007. Hlavne aby to obdržanie bolo preukazateľné.

    Dodatočné danove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.