Zavrieť

Porady

pozastavenie živnosti v priebehu mesiaca

Ahojte poraďáci,
bolo tu veľa popísané o pozastavení živnosti, ale predsa by ma zaujímalo:

1. ako riešiť SZČO, ktorá pozastaví živnosť 6.8.2007 na pol roka. Odvody zaplatí ešte aj za august tých 6 dní? Ak mu boli zvýšené odvody od 1.7.2007, tak z tej zvýšenej čiastky, že?

2. A potom od 7.2.2008, keď bude obnovená živnosť, platí "zvýšené" odvody, alebo sa "berie" ako novovzniknutá SZČO? Teda neplatí žiadne odvody...

3. Uzávierky a DP urobiť k 31.12.2007(viem, že je to ešte nejaký čas)? Alebo k 6.8.2007?

4. Sám si "zadá" SZČO, že chce pozastaviť živnosť 6.8.2007, alebo pozastavenie živnosti sa ráta, keď príde vyjadrenie zo živnostenského?

Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    pupavienka Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    bolo tu veľa popísané o pozastavení živnosti, ale predsa by ma zaujímalo:

    1. ako riešiť SZČO, ktorá pozastaví živnosť 6.8.2007 na pol roka. Odvody zaplatí ešte aj za august tých 6 dní? Ak mu boli zvýšené odvody od 1.7.2007, tak z tej zvýšenej čiastky, že?Platí pomernú časť odvodov z "tej zvýšenej čiatky"

    2. A potom od 7.2.2008, keď bude obnovená živnosť, platí "zvýšené" odvody, alebo sa "berie" ako novovzniknutá SZČO? Teda neplatí žiadne odvody... Nie je novovzniknutý szčo teda odvody platiť bude, nakoľko k 1.7.2007 bol szčo a aj vymeriavací základ mal.

    3. Uzávierky a DP urobiť k 31.12.2007(viem, že je to ešte nejaký čas)? Alebo k 6.8.2007? Daňové priznanie urobíš k 31.12.2007, szčo podáva priznanie za celoročné príjmy.

    4. Sám si "zadá" SZČO, že chce pozastaviť živnosť 6.8.2007, alebo pozastavenie živnosti sa ráta, keď príde vyjadrenie zo živnostenského? Živnosť je pozastavená od toho dátumu, ktorý szčo udáva v žiadosti.

    Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede

    .........................

    pupavienka je offline (nepripojený) pupavienka

    pupavienka
    Ďakujem Ti veľmi pekne, ale ešte mám otázočku k bodu 2:

    2. A potom od 7.2.2008, keď bude obnovená živnosť, platí "zvýšené" odvody, alebo sa "berie" ako novovzniknutá SZČO? Teda neplatí žiadne odvody... Nie je novovzniknutý szčo teda odvody platiť bude, nakoľko k 1.7.2007 bol szčo a aj vymeriavací základ mal.
    Keď má teraz platiť (kým nemá ešte pozastavenú živnosť) "zvýšené" odvody, tak aj pri obnovení živnosti bude platiť "zvýšené" odvody, alebo "základné"?
    To ma ešte trápi

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    pupavienka Pozri príspevok
    Ďakujem Ti veľmi pekne, ale ešte mám otázočku k bodu 2:

    2. A potom od 7.2.2008, keď bude obnovená živnosť, platí "zvýšené" odvody, alebo sa "berie" ako novovzniknutá SZČO? Teda neplatí žiadne odvody... Nie je novovzniknutý szčo teda odvody platiť bude, nakoľko k 1.7.2007 bol szčo a aj vymeriavací základ mal.
    Keď má teraz platiť (kým nemá ešte pozastavenú živnosť) "zvýšené" odvody, tak aj pri obnovení živnosti bude platiť "zvýšené" odvody, alebo "základné"?
    To ma ešte trápi
    Bude platiť zvýšené odvody.

    pozastavenie živnosti v priebehu mesiaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.