Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej práci študentov

ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dobrý deň potrebovala by som poradiť,chceli by sme teraz na leto možno na dva týždne ,možno na viac zobrať nejakých študentov na brigádu, a chcela by som vedieť čo všetko mi k tomu treba splniť, myslím kde všade ich prihlásiť a akú zmluvu vystaviť aby bolo všetko v poriadku. Či im vystaviť dohodu o brig. práci študentov alebo je lepšie urobiť dohodu o vykonaní práce.
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Pozri si toto:

http://www.porada.sk/t56755-praca-na-dohodu.html
0 0
bbtina bbtina

bbtina je offline (nepripojený) bbtina

Pri Dohode o brigádnickej činnosti treba doložiť aj potvrdenie o návšteve školy, samozrejme vyhlásenie k zdaneniu, ak už nebrigáduje niekde inde a nemá to vypísané tam. V podstate je to asi jedno
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

A čo je lepšie uzavrieť DOBPS alebo dohodu o vykonaní práce? A ako by mala vyzerať zmluva, a na aku sumu by som ju mala uzavrieť je tam stanovený limit?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ali8 Pozri príspevok
A čo je lepšie uzavrieť DOBPS alebo dohodu o vykonaní práce? A ako by mala vyzerať zmluva, a na aku sumu by som ju mala uzavrieť je tam stanovený limit?
Musíš sa rozhodnúť, čo Ti viac vyhovuje... Výška vyplatenej odmeny nie je limitovaná.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

No pravda ja že sa v tom veľmi nevyznám nemohli by ste mi poradiť? Aj s tou zmluvou a so všetkým. Veľmi pekne vám ďakujem.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

JA by som sa rozhodla pre dohodu o vykonaní práce, keďže jeden je študent na strednej a druhý skončil strednú a je prijatý na vysokú tak neviem odkiaľ by mal potvrdenie zo školy, takže radšej by som im dala tu dohodu o vykonaní práce, takže aké kroky mám podniknúť aby mi nič neuniklo čo všetko sa toho týka? ďakujem.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ali8 Pozri príspevok
JA by som sa rozhodla pre dohodu o vykonaní práce, keďže jeden je študent na strednej a druhý skončil strednú a je prijatý na vysokú tak neviem odkiaľ by mal potvrdenie zo školy, takže radšej by som im dala tu dohodu o vykonaní práce, takže aké kroky mám podniknúť aby mi nič neuniklo čo všetko sa toho týka? ďakujem.
... spíšeš zmluvu so študentom, prihlásiš zamestnávateľa do SP, vypíšeš RL FO, kde zaškrtneš "dohoda", prihlásiš zamestnávateľa na DU, ako platiteľa dane zo závislej činnosti...
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Ďakujem všetko mi je jasné, a keďže zamestnávateľ už má zamestnancov čiže tým pádom ho netreba prihlasovať ako platiteľa dane z o závislej činnosti však alebo mám ist povedať na DÚ že chcem zobrať na dohodu? A koľko hodín alebo aku sumu mam dať do zmluvy? Myslím aby som nič neprekročila.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Čiže ked mu dám napr. do zmluvy 3.000,- alebo 5.000,- neviem koľko možem, ako sa potom vypočíta jeho mzda?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Už nemusíš ísť na DÚ, DOVP je limitovaná 300 hodinami ročne, dohoda o brig. práci 100 hodinami ročne, suma nie je určená, môžeš dať akú chceš.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ali8 Pozri príspevok
Ďakujem všetko mi je jasné, a keďže zamestnávateľ už má zamestnancov čiže tým pádom ho netreba prihlasovať ako platiteľa dane z o závislej činnosti však alebo mám ist povedať na DÚ že chcem zobrať na dohodu? A koľko hodín alebo aku sumu mam dať do zmluvy? Myslím aby som nič neprekročila.
Ako som už písala, zárobok nie je limitovaný. Na DOVP môže odpracovať 300 hodín ročne. A na DU už nemusíš nič nahlasovať, keďže ste už zaevidovaný.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ali8 Pozri príspevok
Čiže ked mu dám napr. do zmluvy 3.000,- alebo 5.000,- neviem koľko možem, ako sa potom vypočíta jeho mzda?

napr. Sk 3 000,--
daň 19 %(ak nepodpíše vyhlásenie) Sk 570,--
úrazové poistenie 0,8 %: Sk 24,--
garančné poistenie 0,25 %: Sk 8,--

Jemu vyplatíš Sk 3 000 - daň 570 = 2 430,--
Sk 32,-- odvedieš do SP
Sk 570,-- odvedieš DÚ
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ZuzanaP Pozri príspevok
napr. Sk 3 000,--
daň 19 %(ak nepodpíše vyhlásenie) Sk 570,--
úrazové poistenie 0,8 %: Sk 24,--
garančné poistenie 0,25 %: Sk 8,--

Jemu vyplatíš Sk 3 000 - daň 570 = 2 430,--
Sk 32,-- odvedieš do SP
Sk 570,-- odvedieš DÚ
Súhlasím. Iba dodám, že keď podpíše Vyhlásenie, tak z uvedenej čiastky nebude platiť žiadnu daň...
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

No a ked odvediem na DÚ dajme tomu tých 570,-Sk to sa potom píše do toho štvrťročného prehľadu? A keď tak kde sa to tam píše? A to sa normálne odvedie vtedy ako odvádzam vyplaty hej?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ali8 Pozri príspevok
No a ked odvediem na DÚ dajme tomu tých 570,-Sk to sa potom píše do toho štvrťročného prehľadu? A keď tak kde sa to tam píše? A to sa normálne odvedie vtedy ako odvádzam vyplaty hej?
To závisí od toho, či to bude preddavková daň, alebo zrážková...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
A odvádzaš to spolu s výplatami, ak má aj dohodár výplatný termín zhodný so zamestnancami.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

A čo to znamená predavková alebo zrážková?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Preddavková daň je z príjmu nad Sk 5 000,-- a je to preddavok na daň, ktorý sa zúčtuje pri ročnom zúčtovaní a zrážková daň je z príjmu do SK 5000,-- a považuje sa za vysporiadanú. Samozrejme ak nemá podpísané vyhlásenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať