Zavrieť

Porady

Dohoda o brigádnickej práci

Prajem všetkým pekný deň!
Chcel aby som sa opýtať, či je nejaký limit, s koľkými zamestnávateľmi môžem mať podpísanú uvedenú dohodu. Ja ju totiž mám podpísanú s 2, ale to len z toho dôvodu, že pre jedného pracujem jeden deň v týždni (6 hodín) a u druhého pracujem 4 hodiny do mesiaca (doučujem v jednom vzdelávacom centre 1 x do týždňa). A mám možnosť si na cca mesiac ešte privyrobiť u ďalšieho zamestnávateľa, nakoľko peniažky potrebujem a mám veľa voľného času. Tak len potrebujem zistiť, či takúto dohodu podpísať môžem alebo nie. Vopred ďakujem!!!
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mucinocka Pozri príspevok
Prajem všetkým pekný deň!
Chcel aby som sa opýtať, či je nejaký limit, s koľkými zamestnávateľmi môžem mať podpísanú uvedenú dohodu. Ja ju totiž mám podpísanú s 2, ale to len z toho dôvodu, že pre jedného pracujem jeden deň v týždni (6 hodín) a u druhého pracujem 4 hodiny do mesiaca (doučujem v jednom vzdelávacom centre 1 x do týždňa). A mám možnosť si na cca mesiac ešte privyrobiť u ďalšieho zamestnávateľa, nakoľko peniažky potrebujem a mám veľa voľného času. Tak len potrebujem zistiť, či takúto dohodu podpísať môžem alebo nie. Vopred ďakujem!!!
Zákonom nie je to ohraničené, že koľko dohôd o brigádnickej práci študenta môže mať študent.
0 0
Anna1974 Anna1974

Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

Podľa zákonníka práce nesmie sa presiahnuť len počet hodín. Ročne je to 100 hodín a podľa § 227 ods. 2 nesmie prekročiť 1/2 týždenného pracovného času, teda 20 hodín. Pri dodržaní tejto podmienky možete mať dohôd podpísaných koľko chcete...;-)
0 0
neovmt neovmt

neovmt je offline (nepripojený) neovmt

Anna1974 Pozri príspevok
Podľa zákonníka práce nesmie sa presiahnuť len počet hodín. Ročne je to 100 hodín a podľa § 227 ods. 2 nesmie prekročiť 1/2 týždenného pracovného času, teda 20 hodín. Pri dodržaní tejto podmienky možete mať dohôd podpísaných koľko chcete...;-)


V zakonniku sa nepise ze DO 100 HODIN. pise sa toto: "Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta, aj keď predpokladaný rozsah nepresahuje 100 hodín v kalendárnom roku."

Cize podla mna moze pracovat aj viac ako 100 hodin, ale len pri priemernom pracovnom case 20 hod/tyzden.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Na porade sme už rozoberali koľko môže študent odrobiť hodín. Prišlo sa k záveru, že študent môže odpracovať polovicu toho, čo zamestnanec v trvalom pracovnom povere za rok. Teda študent si to teoreticky môže odpracovať aj v jednom mesiaci, ak neprekročí ročný priemer. ....neviem to dostatočne vysvetliť, skúsim nájsť nejaký link....
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Anna1974 Pozri príspevok
Ja si myslím,že v zákone je to napísané jasne,že nesmie byť prekročený 100 odpracovaných hodín ročne na základe Dohody o brigádnickej pomoci študenta. Samozrejme,že tento limit 100 hodín si može vyčerpať za jeden mesiac. Ale som presvedčená, že ak je spísaná dohoda so študentom na viac 100 hodín ročne celkovo, tak je porušený zákon!
S týmto nesúhlasím. Citujem:

Dohoda o brigádnickej práci študentov
§ 227
(1)Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta, aj keď predpokladaný rozsah nepresahuje 100 hodín v kalendárnom roku.

Toto určite nevypovedá o tom, že nesme prekročiť 100 hodín, ale o tom, že aj keď neprekročí 100 hodín, môžem s ním uzatvoriť DBŠ. Dodržať musím iba to, že nesmie prekročiť v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

Zdravím, chcem sa opýtať, či so študentom musí byť uzavretá len dohoda o BPŠ alebo môže byť aj dohoda o vykonaní práce. Začal som robiť mzdy jednej firme a oni majú so študentmi dohody o vykonaní práce.
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

endrju Pozri príspevok
So študentom nemusí byť uzavretá iba dohoda o brigádnickej práci študentov.
Môže byť s ním uzavretý akýkoľvek druh pracovného pomeru alebo aj dohoda o vykonaní práce.
Ďakujem, ale prečo potom existuje dohoda o BPŠ, keď teda môže uzavrieť aj dohodu o VP?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

dohoda o BPŠ je výhodnejšia,pretože nie je limitovaná počtom hodín v kalendárnom roku § 226 a § 227 Zák.práce.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

vikinka Pozri príspevok
dohoda o BPŠ je výhodnejšia,pretože nie je limitovaná počtom hodín v kalendárnom roku § 226 a § 227 Zák.práce.
Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára vtedy, ak je činnosť vymedzená výsledkom. Najčastejšie nejaká jednorázová práca.
Dohodu o BPŠ môžeš so študentom uzatvoriť vtedy, ak neprekročí v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
0 0
zuzka34 zuzka34

zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

Možno od veci .ale potrebujem poradiť.Je možné zamestnať študenta už od 15.rokov alebo až od 16.rokov?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

zuzka34 Pozri príspevok
Možno od veci .ale potrebujem poradiť.Je možné zamestnať študenta už od 15.rokov alebo až od 16.rokov?
Spôsobilosť fyzickej osoby mať v pracovnoprávnych vzťahoch práva a povinnosti ako zamestnanec a spôsobilosť vlastnými právnymi úkonmi nadobúdať tieto práva a brať na seba tieto povinnosti vzniká, ak ďalej nie je ustanovené inak, dňom, keď fyzická osoba dovŕši 15 rokov veku; zamestnávateľ však nesmie dohodnúť ako deň nástupu do práce deň, ktorý by predchádzal dňu, keď fyzická osoba skončí povinnú školskú dochádzku.
0 0
zuzka34 zuzka34

zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

Ďakujem,Mám ešte jednu otázku Keďže má len 15 a ešte neukončenú školskú dochádzku,( ešte ho čakajú skoro 2 roky,lebo je na 8 roč.gym.) môžem ho zamestnať aspoň ako "bridáda študenta " na 4 hod.týzdenne? Motá ma hlavne ten jeho vek.
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

Ahojte, dufam, ze to nie je , ale musi s.r.o. podavat stvrtrocny prehlad na DU, ak ma len 1 zamestnanca, a to studenta na DoBPS od polovice marca do polovice aprila a v dohode je uvedene, ze odmena bude vyplatena po ukonceni prac. Doteraz este nikoho nezamestnavala.

Je mozne, aby odvody zanho odviedla az v maji v case vyplat ( za ten mesiac ukonceny v aprili)?

dakujem
<!-- / message -->
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

monikad Pozri príspevok
Ahojte, dufam, ze to nie je , ale musi s.r.o. podavat stvrtrocny prehlad na DU, ak ma len 1 zamestnanca, a to studenta na DoBPS od polovice marca do polovice aprila a v dohode je uvedene, ze odmena bude vyplatena po ukonceni prac. Doteraz este nikoho nezamestnavala.

Je mozne, aby odvody zanho odviedla az v maji v case vyplat ( za ten mesiac ukonceny v aprili)?

dakujem
<!-- / message -->
Ak ho vyplatíš v máji za apríl, tak bude vo výkaze za II.Q.
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

ok, dakujem
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

monikad Pozri príspevok
Ahojte, dufam, ze to nie je , ale musi s.r.o. podavat stvrtrocny prehlad na DU, ak ma len 1 zamestnanca, a to studenta na DoBPS od polovice marca do polovice aprila a v dohode je uvedene, ze odmena bude vyplatena po ukonceni prac. Doteraz este nikoho nezamestnavala.

Je mozne, aby odvody zanho odviedla az v maji v case vyplat ( za ten mesiac ukonceny v aprili)?

dakujem
<!-- / message -->
Este sa chcem spytat, ci musim podavat na DU nulovy stvrtrocny prehlad, kedze do socialky posielam tiez nulovy mesacny vykaz.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

monikad Pozri príspevok
Este sa chcem spytat, ci musim podavat na DU nulovy stvrtrocny prehlad, kedze do socialky posielam tiez nulovy mesacny vykaz.

Pokiaľ ste na DÚ prihlásený ako zamestnávateľ tak treba poslať nulový prehľad.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

katkaj Pozri príspevok
Pokiaľ ste na DÚ prihlásený ako zamestnávateľ tak treba poslať nulový prehľad.
Ak sa nemýlim, na porade bolo písané, že pokiaľ zamestnávateľ v štvrťroku nevyplácal žiadne príjmy zo závislej činnosti, tak nemusí podávať nulový prehľad.
Nulový prehľad je povinný podať v tom prípade, ak by síce vyplácal nejaké príjmy, ale neodviedol by z nich žiadnu daň.

Alebo sa mýlim?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jankasm Pozri príspevok
Ak sa nemýlim, na porade bolo písané, že pokiaľ zamestnávateľ v štvrťroku nevyplácal žiadne príjmy zo závislej činnosti, tak nemusí podávať nulový prehľad.
Nulový prehľad je povinný podať v tom prípade, ak by síce vyplácal nejaké príjmy, ale neodviedol by z nich žiadnu daň.

Alebo sa mýlim?
Janka ale pokiaľ neoznámili na Dú že nebudú zamestnávať žiadnych zamestnancov tak by som ten prehľad poslala. Inak hrozí že DÚ to vyhodnotí ako nesplnenie si povinností.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

katkaj Pozri príspevok
Janka ale pokiaľ neoznámili na Dú že nebudú zamestnávať žiadnych zamestnancov tak by som ten prehľad poslala. Inak hrozí že DÚ to vyhodnotí ako nesplnenie si povinností.
Keď pozerám zákon o dani z príjmov §39 ods. 11 - Prehľad a hlásenie nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane ....., ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Tak ja myslím, že podľa tohto jednoznačne nemusí podávať nulový prehľad.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať