Zavrieť

Porady

sluzobna cesta cez vikend a mzda

Zamestnanec je odmenovany mesacnou mzdou, robi 8 hodin denne 5 dni v tyzdni. Aky vplyv bude mat na jeho vyplatu skutocnost, ze ide na zahranicnu sluzobnu cestu a je tam aj cez vikend.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    b.breza je offline (nepripojený) b.breza

    b.breza
    Cez víkend bude mať pracovné povinnosti (montáž, rokovania ..)? Alebo je to len preklenovacie obdobie na ďalšiu prácu v týždni?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bui Pozri príspevok
    Zamestnanec je odmenovany mesacnou mzdou, robi 8 hodin denne 5 dni v tyzdni. Aky vplyv bude mat na jeho vyplatu skutocnost, ze ide na zahranicnu sluzobnu cestu a je tam aj cez vikend.
    O tomto som už toho popísal a vysvetlil dosť, pozri si tieto staršie témy:


    Pracovný čas počas pracovnej cesty

    Služobná cesta a práca nadčas
    a
    Pracovný čas na pracovnej ceste

    Ak tam odpoveď nenájdeš, spýtaj sa.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    no tak...dakujem moc..precitala som si...

    ak je zamestnanec na sluzobnej ceste a jeho skutocny vykon prace je v prac. den mensi ako 8 hodin..v nasom pripade...tak ma nrok na dennu mzdu..lebo nie je to jeho zavinenim ze neodpracoval plnych 8 hodin

    ak je zamestnanec na sluzobnej ceste cez vikend a nevykonava pracu, tak mu mzda neprinalezi..len cestovne nahrady
    ak pracuje aj cez vikend prinalezi mu mzda za nacas plus priplatok

    ak je zamestnanec na sluzobnej ceste a jeho vykon prace v dany den je nad 8 hodin, povazuje sa to za nadcas..a teda

    -bud mu patri mzda a priplatok z nadcas

    -alebo mu nepatri nic ak je v prac. zmluve odkaz na paragraf 121 (dufam ze si to cislo pamatam)..ide o to ze pripadne nadsasy su uz zahrnute v mzde

    -alebo si moze cerpat nahradne volno....

    u nas je lahko skontrolovatelne kolko na sluzobnej ceste zamestnanec pracoval, pretoze nasi zamestnanci vykonavu na sluz. cestach inzinierske prace a maju podpisne prac. listy...kde je kazdy den..a pocet hodin v ten den..

    v prac. zmluve osetrene nadcasy paragr. 121 nemame...ked urobime dodatok, tak je mozne ze sa budu zamestnanci burit...

    cize nam zostava nahradne volno...
    Nie som mzdar, a tak neviem ako sa to eviduje?Co k tomu vsetko treba?

    sluzobna cesta cez vikend a mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.