Zavrieť

Porady

Odvody a konateľ

Ahoj,
prosím, berte moju otázku trochu s porozumením, mzdy robím prvý rok, tak to mám niekedy trošku pomotané.
Jednoosobová sro, konateľ je i spoločník i majiteľ a nevykonáva žiadnu inú činnosť, nie je nikde zamestnaný, len v tejto svojej SRO má zmluvu na výkon funkcie a podľa nej berie 8000 mesačne ako odmenu za výkon funkcie. Počítam mu len odvody do ZP oh 320 Sk firma 800 Sk. Žiadne iné odvody za neho nerobím. Problém mám v tom, že je prihlásený aj do sociálky a v tom okienku kde je ako typ, že prac. pomer, dohoda, SZČO a iné, má zaškrtnuté políčko „ prac. pomer.“ Trápi ma otázka, či tak náhodou by som mu nemala robiť odvody aj do sociálky, keď je tam prihlásený. Alebo prečo je tam prihlásený, keď sa nerobia žiadne odvody.
Ďakujem a prajem pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Pokiaľ berie len odmenu z konateľstva tak sa platí len ZP.
    Prihlásený na SP byť nemusí. Teda pokiaľ nie ja zamestnancom. Ja by som ho odhlásila, resp. poradila by som sa o riešení s pani na SP, ktorá má na starosti MV.

    Skús pozrieť aj tu:
    http://www.porada.sk/search.php?searchid=3473865


    Opravte ma ak sa mýlim.
    Naposledy upravil Netka : 08.08.07 at 07:13

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ahoj,
    prosím, berte moju otázku trochu s porozumením, mzdy robím prvý rok, tak to mám niekedy trošku pomotané.
    Jednoosobová sro, konateľ je i spoločník i majiteľ a nevykonáva žiadnu inú činnosť, nie je nikde zamestnaný, len v tejto svojej SRO má zmluvu na výkon funkcie a podľa nej berie 8000 mesačne ako odmenu za výkon funkcie. Počítam mu len odvody do ZP oh 320 Sk firma 800 Sk. Žiadne iné odvody za neho nerobím. Problém mám v tom, že je prihlásený aj do sociálky a v tom okienku kde je ako typ, že prac. pomer, dohoda, SZČO a iné, má zaškrtnuté políčko „ prac. pomer.“ Trápi ma otázka, či tak náhodou by som mu nemala robiť odvody aj do sociálky, keď je tam prihlásený. Alebo prečo je tam prihlásený, keď sa nerobia žiadne odvody.
    Ďakujem a prajem pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.