Zavrieť

Porady

Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
S nulovou cenou som ešte nefakturovala, iba s 0,10Sk, aj kvôli skladu, ale program mi nedovoľoval zaevidovať faktúru s nulovou hodnotou.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

s nulovou cenou ?
prečo potom podnikáš ak nemáš zarobiť ?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
na co je taka FA dobra? Mne vyjde FA s O len ak odratam rovnaku zalohu, to je bezne
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Jozef
Zdravim,

prosim vas je mozne fakturovat tovar s 0 cenou.
Dakujem
To je potom v podstate dar so všetkými dôsledkami, ktoré z toho plynú. Ja faktúru chápem ako doklad, že odberateľ (zákazník, prijimajúci) má právo nakladať s tovarom ako vlastník. Ale nevidím právny dôvod, pre ktorý by nemohla byť nulová faktúra.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Jozef,
mne raz prišla nulová faktúra a to z dôvodu, že tovarom boli vzorky ... faktúra bola vystavená len pre evidenciu dodávateľa, ja som ju do účta nedávala
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Aj nám raz prišla nulová faktúra k nejakej reklame.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Čo ak nastane takáto situácia :
Aby sme si udržali zákazníka, tak sme sa s ním dohodli, že 3 mesiace im nebudeme faktúravať za naše služby.
Služby im naďalej budeme poskytovať, len oni nám za tieto služby nebudú platiť.
Máme to podchytené aj v dodatku ku zmluve.

Sme s.r.o., účtujem PU.
Vyplýva pre nás niečo, čo sa týka dane z príjmu a DPH ?
Máme nejakú povinnosť voči štátu ?

Sme mesační platcovia DPH.
Naposledy upravil Janinkaaa : 22.06.10 at 08:31
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to by chcelo preštudovať znenie zmluvy. Píšeš, že služby budú dodané.
Dodanie a povinnosť fakturácie je jedna vec
povinnosť platby je vec druhá.........
0 0
libka1 libka1

libka1 je offline (nepripojený) libka1

Pise sa niekde v zakone o uctovnictve, alebo niekde inde o tom ze by sa s 0 hodnotou nemohlo fakturovat? Ja neviem najst ziadne info o tom. Mam totiz podobnu otazku, tiez fakturujeme 0 niekedy, tak aby sme nezistili ze to nie je korektne.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

jeso Pozri príspevok
s nulovou cenou ?
prečo potom podnikáš ak nemáš zarobiť ?

..asi nejaká ALCHÝMIA ...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Súhlasím s Kejkou ... hoci je ešte jedna možnosť = poskytnutie zľavy v 100% výške, hoci si to budeš musieť obhájiť ( aj keď to bude zmluvne podložené napr. pred prípadnou kontrolou zo ŠOI-ky, resp.daňovou kontrolou ..., nakoľko ak podnikáš, tak podnikáš vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku) ... v tom prípade vo faktúre uvedieš dohodnutú cenu za službu a zároveň ( napr. v druhom riadku) aj zľavu v 100% výške a výsledkom bude nula ( tu je ešte dôležité upozorniť na skutočnosť, že máš povinnosť o zľavách účtovať = o tom hovoria zásady postupov účtovania).

... a čo sa týka reklamných vzoriek, tie je potrebné evidovať na skladovej karte a akotaké majú svoju hodnotu ... takže by som ja osobne na tvojom miestie žiadala vášho dodávateľa, aby to v predmetnej faktúre uviedol ( pretože on tieto zásoby vyskladnil a pozná ich hodnotu) a zároveň účtoval aj o zľave, resp. aby mi ich predal za minimálnu cenu, napr. aj za 0,01 EUR. A aj keby išlo o dar, aj ten potrebuješ ohodnotiť ...

Ale podotýkam, že ide iba o môj názor ...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

libka1 Pozri príspevok
Pise sa niekde v zakone o uctovnictve, alebo niekde inde o tom ze by sa s 0 hodnotou nemohlo fakturovat? Ja neviem najst ziadne info o tom. Mam totiz podobnu otazku, tiez fakturujeme 0 niekedy, tak aby sme nezistili ze to nie je korektne.
Povinnosť fakturácie máš vtedy, ak máš účtovný prípad = preštuduj si ustanovenia Zákona o účtovníctve, ktoré sa týmto zaoberajú ... myslím, že ide hlavne o § 2. Podľa môjho názoru, ak dodáš napr. službu, tak povinnosť fakturácie máš ... ale je veľký rozdiel ( príspevok č. 9 od Kejky) či ide iba o tzv. odpustenie platby alebo uplatnenie nejakej zľavy ...
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

promont maja Pozri príspevok
Povinnosť fakturácie máš vtedy, ak máš účtovný prípad = preštuduj si ustanovenia Zákona o účtovníctve, ktoré sa týmto zaoberajú ... myslím, že ide hlavne o § 2. Podľa môjho názoru, ak dodáš napr. službu, tak povinnosť fakturácie máš ... ale je veľký rozdiel ( príspevok č. 9 od Kejky) či ide iba o tzv. odpustenie platby alebo uplatnenie nejakej zľavy ...

U nás ide o odpustenie platby.
Vôbec im za 3 mesiace nebudem vystavovať faktúru.
V dodatku máme uvedené, že za 3 mesiace budú naše služby poskytnuté bez poplatku.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Janinkaaa Pozri príspevok
U nás ide o odpustenie platby.
Vôbec im za 3 mesiace nebudem vystavovať faktúru.
V dodatku máme uvedené, že za 3 mesiace budú naše služby poskytnuté bez poplatku.
... práveže o tom hovorila Kejka vo svojom príspevku ... ak ide o odpustenie platby, tak povinnosť fakturovať máš ( štátu musíš z toho odviesť dane ...) ale iba úhradu tejto faktúry, t. j. pohľadávky odpustíš.

Napr. ( v rámci jednej faktúry)

poskytnutá služba .... účtovanie 311/602,343 .... v EUR 10,00 + 1,90
odpustenie úhrady pohľadávky ( s odvolávkou na ustanovenie v zmluve) .... účtovanie 311 .... v EUR - 11,90
... takže spolu k úhrade bude na faktúre ... v EUR 0,00.

.. hoci je možné účtovanie aj v rámci vzniknutej akejsi nedaňovej prevádzkovej "škody" ... teda 548/311 ... aj keď je to trošku príliš, resp. je možné túto úhradu nechať zosobniť konkrétnemu jedincovi, alebo ju vykryť z nejakého vzniknutého kapitáloveho fondu ( tvorenému na tieto akcie) ... či? Ale to sú už možnosti v rámci interného posúdenia. Z tohto pohľadu je dôležitý aspekt výšky účtovného hospodárskeho výsledku ( zásada opatrnosti = nepodhodnocovať, či umelo nedvíhať jeho výšku) a v neposlednom rade potom následne aj aspekt výšky podielu na zisku po zdanení spoločnosti.
Naposledy upravil promont maja : 24.06.10 at 09:33
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

mne prišla z čiech nulová faktúra, čo s ňou, neviem či to posielali reklamné predmety, nevedia mi povedať, nezaúčtujem ju?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

môžete mi poradiť? dík
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
najskôr zisti, za čo je faktúra.
Nulu je ozaj ťažko zaúčtovať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
mne prišla z čiech nulová faktúra, čo s ňou, neviem či to posielali reklamné predmety, nevedia mi povedať, nezaúčtujem ju?
NO, ak to ty nevieš, my to máme odkiaľ vedieť, čo je na nej? Nestačí len napísať nulová faktúra a chcieť odpoveď, keď si ani neuviedla, za čo je,( čo je uvedené v texte), či nie je nulová preto, že je odpočítaná záloha...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no keď mi to nevedia povedať kompetentní, tak jak to mám vedieť, ja robím len papiere, ja som nevidela, čo bolo v balíku, len mi doniesli nulovú faktúru a to po dvoch mesiacoch.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
no keď mi to nevedia povedať kompetentní, tak jak to mám vedieť, ja robím len papiere, ja som nevidela, čo bolo v balíku, len mi doniesli nulovú faktúru a to po dvoch mesiacoch.
A v texte je čo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať