Zavrieť

Porady

Dátum povinnosti a odpočtu dph - tovar z Čr

Prosim o pomoc pri urceni datumu danovej povinnosti a datumu odpoctu dph pri prijati tovaru z Čr - akosi si neviem rady:
- kupili sme tovar od ceskej firmy na dobierku, ktory sme dostali a zaplatili 30.05.2007
- faktura za tovar nam prisla teraz s datumom vystavenia 01.07.2007 a datumom dodania 13.06.2007 (neviem ako k tomuto datumu prisli)

Podla mna by som mala podat dodatocne priznanie za jun a dodanit tuto dodavku s datumom 15.06.2007.
Narok na odpocet mam az 01.07.2007, resp. v juli, kedze sme fakturu dostali az teraz.
Co Vy na to? Vdaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    na sklad tovar príjmeš 13.06.tak ako máš uvedené na faktúre a DPH odvedieš az 01.07. ako máš dátum na faktúre-§20 ods.1b) a samozrejme si ju aj odpočítaš.

    Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

    Julia9
    Nie som si istá, nemala by som postupovať podľa §20 ods.1a) - kedze dodanie bolo 30.05., ciže 15-ty deň nasl. kalendárneho mesiaca a faktura nebola vyhotovena skor, ale praveze neskor - cize §20 ods. 1b) mi to vylucuje.
    Nie?

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    riadiš sa daňovým dokladom a na tom máš dátum dodania13.06 a dátum vystavenie dokladu 01.07.

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    Mám podobné prípady, ako si uplatniť DPH?
    1.dátum vystavenia a dátum dodania tovaru z EU na faktúre 13.4.2007, tovar fyzicky došiel až 10.6.2007. Ako s DPH? a čo intrastat?
    2.dátum dodania a vystavenia 29.7.2007, dátum prijatia na sklad (+CMR) 3.8.2007. ...DPH?, intrastat?...
    Prepáčte za skrátené otázky ale už nestíham inak tento týždeň. Ďakujem.

    Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

    Julia9
    Anelly,
    1.myslim si, ze danova povinnost aj narok na odpocet ti vznika 15.07.2007 -
    rovnako do intrastatu ti to ide s tymto datumom.
    2.v tomto pripade by som asi odsledovala zaciatok prepravy - ak sa zacala uz 29.07.2007, urobila by som samozdanenie s tymto datumom, detto intrastat

    Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

    Julia9
    Kačenka,
    čo sa týka môjho prípadu, neviem či sa dobre rozumieme. Ja mam intrakomunitárne nadobudnutie tovaru a vtedy mi daňova povinnosť vzniká splnením dodávky a nie dátumom dodania, ktorý je na faktúre od dodávateľa...
    Ak sa mýlim, opravte ma prosím... Už som teraz naozaj domotaná.

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    Prípad č.1 : faktúra 13.4., tovar došiel 10.6., prečo až 15.7. uplatniť DPH a intrastat? Nemožem si uplatniť už 10.6.?

    Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

    Julia9
    Myslím si, že postupuješ podľa §20 ods.1a) - čo je 15-ty deň nasledujúceho kalendárneho mesiaca, a to 15.07.
    Ale sama trpezlivo čakám, či ešte niekto iný nepridá svoj názor aj na môj problém...

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    Ešte ma napadla ďaľšia možnosť :
    3. Dátum vystavenia fa 25.7.07, ale na CMR mám prevzatý tovar 31.7.07, ktorý deň je dátum plnenia pre DPH a zároveň dátumom pre určenie prepočtu kurzu NBS?

    Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

    Julia9
    Ja sa v takýchto prípadoch riadim tým, kedy sa začala preprava tovaru.

    Ak sa začala už 25.07. a niekde došlo k zdržaniu, a preto ste tovar dostali až 31.07., dala by som dátum pre dph už 25.07.

    Avšak v pripade, že by sa preprava začala až napr. 29.07., išla by som podľa dátumu dodania - čiže 15.deň nasledujúceho mesiaca po dodaní, t.j. 15.08.2007.

    Čo sa týka kurzového prepočtu, myslíš naskladnenie? Ak áno - podľa mňa 31.07.2007.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.