Zavrieť

Porady

Minimálny mzdový nárok z 40 hodín týždenne na 37,5 hodín týždenne

V našej organizácii sa bude meniť pracovný čas z 40 hodín týždenne na 37,5 hodín týždenne. Zamestnanec ma v prac. zmluve dohodnutú hodinovú mzdu 61,20, stupeň náročnosti 1,4 / 40 hodín týždenne/ Je potrebné zmeniť v pracovnej zmluve výšku mzdy, ktorá prisluchá prac. času 37,5 hodín /65,30/ a musím toto zamestnancovi zohľadniť pri výpočte mzdy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Určite to treba zohľadniť pri výpočte mzdy. Ale pokiaľ ide o pracvnú zmluvu - bola som v tom, že to treba riešiť aj v PZ ale neviem to nájsť v ZP. Čo som ale našla, pri takejto zmene stanoveného TPČ podľa ZP platného po 1.9.2007, je treba navýšiť aj praocvnoprávne priemery.

    pazo je offline (nepripojený) pazo

    pazo
    My to riešime dodatkom k pôvodnej PZ v kolonke týždenný fond prac. času a v kolonke mzda.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Neviem, kde mám zaradiť otázku: Máme 7,5 hod.fond pracovnej doby, 37,5 týždeň. Po zvýšení minimálnej mzdy na 8100 Sk nám vychádza 49,70 Sk. Moja otázka, príplatok za nočné a sťažené prostredie bude v našom prípade 9,94 Sk? Alebo 20% z 46,60 ?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Podľa § 124 Zák.práce ods.3 za každú hodinu najmenej 20% z min.mzd.nároku teda z 49,70,-9,94,-Sk.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Som za minimálne 20% zo 46,60, lebo :
    §124 ods.3 hovorí - najmenej 20% MMN ustanoveného v §120 ods 4 v Sk za hodinu pre prvý stupeň náročnosti práce. V §120 ods.4 je ustanovený MMN 46,60, až ods. 5 hovorí o navýšení hodinového MMN pri kratšom stanovenom úväzku.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Som za minimálne 20% zo 46,60, lebo :
    §124 ods.3 hovorí - najmenej 20% MMN ustanoveného v §120 ods 4 v Sk za hodinu pre prvý stupeň náročnosti práce. V §120 ods.4 je ustanovený MMN 46,60, až ods. 5 hovorí o navýšení hodinového MMN pri kratšom stanovenom úväzku.
    Ja som to niekde čítala, ale nemohla som to nájsť a preto som si nebola istá, ďakujem pekne Janka.

    Minimálny mzdový nárok z 40 hodín týždenne na 37,5 hodín týždenne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.