Zavrieť

Porady

MV evidované v zahraničí (ČR)

Ahojte Poraďáci,

mám na Vás jednu otázočku, s ktorou si neviem rady a potrebujem do pondelka mať v tom jasno...

Kupujem auto v ČR od súkromnej osoby. Ja som SZČO, platca DPH a chcel by som si všetky výdavky spojené s užívaním auta na podnikanie uplatňovať v nákladoch.Samozrejme, že musím v tom prípade zaplatiť Daň z motorových vozidiel.

Jedná sa mi o to, či môžem nechať auto na pôvodnych českých ŠPZ a majiteľa auta na pôvodnom majiteľovi, zaplatím daň a hotovo, alebo musím mať auto zaregistrované na svoje meno?
Podotýkam, že som SZČO len v SR...

A keď nie, tak asi bude najvýhodnejšie nekúpiť, ale prenajať si to auto od tej osoby a po zaplatení dane v SR si môžem tie náklady uplatňovať?

Za ochotu a radu Vám vopred velikánske DÍKY
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Danila Pozri príspevok
    Mnooo, som začínajúci živnostník a momentálne nemám kapitál, ani voľné zdroje na investíciu cca 20-25.000 Sk do typového schválenia a prihlásenia vozidla do evidencie

    Podľa zákona nemusím byť majiteľom auta...stačí keď budem držiteľom...ale na daňovom portáli som nič konkrétne a bližšie k tomu nenašiel

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Infarkt Pozri príspevok
    Mnooo, som začínajúci živnostník a momentálne nemám kapitál, ani voľné zdroje na investíciu cca 20-25.000 Sk do typového schválenia a prihlásenia vozidla do evidencie

    Podľa zákona nemusím byť majiteľom auta...stačí keď budem držiteľom...ale na daňovom portáli som nič konkrétne a bližšie k tomu nenašiel
    Mám rešpekt pred názvom tvojho nicku. Tak robím čo je v mojich silách:

    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...type=1&aid=942

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Danila Pozri príspevok
    Mám rešpekt pred názvom tvojho nicku. Tak robím čo je v mojich silách:

    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...type=1&aid=942
    Takže podľa tohto znenia to ja chápem tak, že auto môže byť napísané hoci na môjho havananu, ktorého chovám na Antarktíde a ja, keďže auto chcem použiť na podnikanie v SR, len zaplatím príslušnú daň a mám to z krku...hm?

    Že máš rešpekt, je fajn ale väčšinou neotravujem len raz

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Infarkt Pozri príspevok
    Takže podľa tohto znenia to ja chápem tak, že auto môže byť napísané hoci na môjho havananu, ktorého chovám na Antarktíde a ja, keďže auto chcem použiť na podnikanie v SR, len zaplatím príslušnú daň a mám to z krku...hm?

    Že máš rešpekt, je fajn ale väčšinou neotravujem len raz
    Snáď ešte toto preštuduj a potom občas skús aj vyhľadávať. Na Porade už neexistuje problém, ktorý nebol riešený, a často vyriešený.
    http://www.porada.sk/t42060-auto-v-podnikani.html

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Hmmm...tak som preštudoval nielen tvoj link, ale teraz mám z toho ešte väčší hokej, ako som mal
    Asi sa musím na to vychrápať a riešiť to s chladnejšou hlavou

    Ale za ochotu ti fakticky velikánske DÍKY

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Takže...

    dohodli sme sa s kámošom, že mi to auto prenajme...za symbolickú 1 Sk Super,nie?
    Tú cenu máme dať v zmluve za celý rok (12 mesiacov), alebo za 1 mesiac,hm?

    V zmluve si dohodneme, že všetky náklady spojené s prevádzkou,opravou a údržbou budem si hradiť ja (PHM,oleje,filtre,umývarka,náhradné diely,opravy atď).
    Môžem si všetky tie výdavky uplatňovať vo svojom účtovníctve ? Som platca DPH...

    Auto budem využívať na podnikateľské účely, tzn. na dosiahnutie zisku a samo,že zaplatím v SR DzMV...to mi je jasné
    Budem mať pokoj od daňovákov pri kontrolách ?

    Som SZČO so sídlom v SR, pôsobenie zatiaľ v SR, platca DPH.

    Prosím Vás o rýchle vyjadrenie sa k mojim otázkam, zajtra v noci idem do Čiech

    Vopred velikánske DÍKES

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Infarkt Pozri príspevok
    Takže...

    dohodli sme sa s kámošom, že mi to auto prenajme...za symbolickú 1 Sk Super,nie?
    Tú cenu máme dať v zmluve za celý rok (12 mesiacov), alebo za 1 mesiac,hm?

    V zmluve si dohodneme, že všetky náklady spojené s prevádzkou,opravou a údržbou budem si hradiť ja (PHM,oleje,filtre,umývarka,náhradné diely,opravy atď).
    Môžem si všetky tie výdavky uplatňovať vo svojom účtovníctve ? Som platca DPH...

    Auto budem využívať na podnikateľské účely, tzn. na dosiahnutie zisku a samo,že zaplatím v SR DzMV...to mi je jasné
    Budem mať pokoj od daňovákov pri kontrolách ?

    Som SZČO so sídlom v SR, pôsobenie zatiaľ v SR, platca DPH.

    Prosím Vás o rýchle vyjadrenie sa k mojim otázkam, zajtra v noci idem do Čiech

    Vopred velikánske DÍKES
    Takže halooo, nikto mi neporadí ??? Event. nevyjadrí svoj názor ???

    MV evidované v zahraničí (ČR)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.