Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie

Prijemny den prajem,

prosim o radu. Som zivnostnicka a chcem sa venovat agenturnej cinnosti, okrem reklamnych zalezitosti by som chcela sprostredkovat pracu pre umelcov a modelky, hostesky. Prikl. spevaka na firemnu party, modelky pre fotenie editorialov atd. ako mam postupovat resp. ake zmluvy si musim dat vyhotovit. Mam knizku "Vzory pravnych podani a zmluv" je tam sprostredkovatelska zmluva, potom zmluva o dielo. Poradi mi niekto? Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Veronika L´ESPRIT Pozri príspevok
    Prijemny den prajem,

    prosim o radu. Som zivnostnicka a chcem sa venovat agenturnej cinnosti, okrem reklamnych zalezitosti by som chcela sprostredkovat pracu pre umelcov a modelky, hostesky. Prikl. spevaka na firemnu party, modelky pre fotenie editorialov atd. ako mam postupovat resp. ake zmluvy si musim dat vyhotovit. Mam knizku "Vzory pravnych podani a zmluv" je tam sprostredkovatelska zmluva, potom zmluva o dielo. Poradi mi niekto? Dakujem velmi pekne

    Veď sama si napísala - sprostredkovateľskú zmluvu. Najmä s tými osobami, pre ktoré budeš sprostredkovávať prácu (speváci, modelky,...), najmä aby si si dohodla výšku sprostredkovateľskej provízie.

    Včera som čítal v Brave, že kto by si chcel objednať vystúpenie Shakiry, musí vycálovať 840.000 EUR, DžejLo ho vyjde až na 900.000 EUR. Naproti tomu taký Tokio Hotel máte za nejakých 180.000 EUR a Sarah Connor vám zaspieva za 80.000 EUR.
    Naposledy upravil Chobot : 14.08.07 at 17:30

    alexis je offline (nepripojený) alexis

    alexis
    ahoj poradaci,

    chcem sa spytat, mam tu ludi, ktorí pracujú na zaklade sprostredkovatelských zmluv v poistovníctve, čo sa podľa živnostenského zákona nepovazuje za zivnosť. Dostávaju provizie za svoje cinnosti.
    Moja otazka znie, ako im zdanovat tieto prijmy a mozu si uplatniť aj výdavky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.