Zavrieť

Porady

SZČO

Ahojte poraďáci,
chcela by som sa niečo spýtať ohľadom SZČO, a to: živnostník vykonáva maloobchodnú činnosť /školský bufet/. Keďže cez prázdniny nemá žiadny príjem, má možnosť sa zamestnať v jednej s.r.o., ktorá taktiež prevádzkuje bufet. Môže živnostník potom fakturovať bez problémov, ak má napísané na ŽL maloobchod v rozsahu voľných živností? Môže potom vystaviť PPD ak má aj regist.pokladnicu? /nie je platcom DPH/.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Trochu pomotaná otázka. Ak sa zamestná v s.r.o., to chápem tak, že je na dohodu, alebo pracovnú zmluvu a vtedy nemá čo faktúrovať. Ak robil "službu" pre s.r.o. ako živnostník, tak musí mať v oprávnení minimálne sprostredkovateľkú činnosť. Maloobchodná činnosť nestačí.

    tama je offline (nepripojený) tama

    tama
    áno, trochu som to pomotala, nie je to ani na dohodu ani na pracovnú zmluvu ale na živnosť.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Odpoveď je jednoduchá - maloobchod znamená predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi. Ak bude predávať tovar v mene predmetnej s.r.o., tzn. cez ich ERP ,nebude vykonávať maloobchod , ale bude im poskytovať "službu" ako predavač. Služba je v úvodzovkách preto, lebo predavača považujem za učebnicovú závislú činnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.