Zavrieť

Porady

Fakturácia do Čiech

Dobrý deň, prosím o radu, čo má obsahovať faktúra vystavená do Čiech / nie som plátca DPH /. Ide o poskytovanie služieb , pričom miesto zdaniteľného plneia bude na Slovensku. Skúšala som pozerať aj staršie príspevky na porade, ale akosi som nikde nenašla jednoznačnú odpoveď.
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lulu99 je offline (nepripojený) Lulu99

    Lulu99
    Jasne, ale ja by som potrebovala vedieť, aké náležitosti by mala taká faktúra obsahovať. Stačia tie, ktoré sú na našich faktúrach?

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Prosím Vás, keď si česká firma bola u nás kúpiť materiál, vystavujem im faktúru bez DPH? (obaja sme platcovia DPH, každý registrovaný vo svojej krajine).
    Sme povinní faktúru vystaviť v českých korunách?
    Ďakujem za radu!

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    silvia Pozri príspevok
    Prosím Vás, keď si česká firma bola u nás kúpiť materiál, vystavujem im faktúru bez DPH? (obaja sme platcovia DPH, každý registrovaný vo svojej krajine).
    Sme povinní faktúru vystaviť v českých korunách?
    Ďakujem za radu!
    Ak ti odberateľ predložil identifikačné údaje plátcu DPH, vystavíš mu faktúru bez DPH /jedná sa plnenie oslobodené od DPH/. Faktúru môžeš vystaviť aj v SKK, nemusí byť v CZK.
    Na faktúru uvedieš: Plnenie je oslobodené od DPH podľa § 43 zákona o dani z pridanej hodnoty s možnosťou odpočítania dane.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Ďakujem za utvrdenie, cloe!
    Akurat som si myslela, že musí byť FA vystavená aj v CZK alebo EUR, keď ju vystavujem do iného členského štátu..

    A v daňovom priznaní DPH uvediem sumu faktúry na riadku 07?

    Fakturácia do Čiech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.