Zavrieť

Porady

zamestnávanie evidovaného na UP

Zdravím poraďáci,
mám dotaz : pani na úrade práce mi tvrdí, že nemôžem zamestnať osobu evidovanú na úrade práce na PRACOVNU ZMLUVU v limite 64 hod a 3200 skk mesačne, že ho môžem zamestnať iba na dohodu ?

ďakujem,
martina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    nie som si istá, či nebol zákon o zamestnanosti novelizovaný od minulého roka, ale minulý rok som určite zamestnávala takéhoto človeka na PZ a problémy s tým neboli ...

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Ak je osoba evidovaná na ÚP môže pracovať len na základe dohody a nemôže presiahnuť uvedený limit. Túto zmluvu musí predkladať na ÚP a ak preložil pracovnú zmluvu nebol problém ale určite ho vyradili z evidencie. Ibaže by ju nepredložil. A pre Vás ako zamestnávateľa z pracovnej zmluvy vyplývali zase ďaľšie povinnosti - priíhlásenie zamestnanca do poisťovní a odvody. Na praconú zmluvu ste ho nemohli prihlásiť len do SP ako prácovníka na dohodu.

    zamestnávanie evidovaného na UP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.