Zavrieť

Porady

LÍZING-zmena vstupnej ceny

Ahojte....
prosim o pomoc v nasledujucej problematike:
Spolocnost kupila nakladny automobil na lizing v roku 2006. Splatkovy kalendar k lizingovej zmluve uvadza vstupnu cenu nakladneho auta 410 000,- Sk + DPH. V splatkovom kalendari je uvedena polozka: Predajna cena: 2% = 8200,- Sk bez DPH. Sumar splatok istiny podla spl.kalendara za celu dobu lizingu je 401 800,- Sk. V akej vstupnej cene zaradit nakl.automobil do majetku? Ja som auto zaradila v roku 2006 vo VC 410 000,- Sk a z tejto VC som si aj uplatnila odpisy. Postupovala som spravne? Ak mal byt automobil zaradeny v znizenej VC 401 800,- Sk ako zauctovat opravu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Do odpisov počítaš :
    sumy z obstarávacej ceny + spracovateľský poplatok + kúpna cena po skončení leassingu...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Janka-) Pozri príspevok
    Ahojte....
    prosim o pomoc v nasledujucej problematike:
    Spolocnost kupila nakladny automobil na lizing v roku 2006. Splatkovy kalendar k lizingovej zmluve uvadza vstupnu cenu nakladneho auta 410 000,- Sk + DPH. V splatkovom kalendari je uvedena polozka: Predajna cena: 2% = 8200,- Sk bez DPH. Sumar splatok istiny podla spl.kalendara za celu dobu lizingu je 401 800,- Sk. V akej vstupnej cene zaradit nakl.automobil do majetku? Ja som auto zaradila v roku 2006 vo VC 410 000,- Sk a z tejto VC som si aj uplatnila odpisy. Postupovala som spravne? Ak mal byt automobil zaradeny v znizenej VC 401 800,- Sk ako zauctovat opravu?
    Zaúčtovala si správne - OC /istina podľa splátkového kalendára/ 401 800 plus KC po skončení leassingu 8 200 =410 000,- V tejto cene bolo treba zaradiť auto.d

    LÍZING-zmena vstupnej ceny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.