Zavrieť

Porady

Aká odpisová skupina DHM

Prosím Vás, kúpili sme plazmovú rezačku na železo za 114 855,-Sk bez Dph. Môžem ju zaradiť do I. alebo II. odpisovej skupiny ?
A ešte jedna otázočka, kúpili sme ju 4.6.2007, doklad o úhrade sa ku mne dostal 13.8.07, tak som si vyžiadala faktúru, ktorá nám prišla 15.8.07. Majitelia zrejme zapotrošili faktúru. Môžem dph dať do daňového priznania za júl? Mám odloženú obálku s pečiatkou odoslania fa z 14.8.2007.

Vopred ďakujem Birn
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    1.OS: 29.40.5: ručné náradie penumatické alebo so vstavaným motorom

    2.OS: obrábacie stroje:

    29.42.11 Obrábacie stroje na spracovanie všetkých materiálov pomocou úberu s použitím laseru, ultrazvuku a podobne

    Z: Obrábacie stroje na úber materiálu, ktoré špeciálnymi postupmi (laser, elektroerózia, ultrazvuk, elektrochemické, elektrónové, iontové a plazmové lúče) obrábajú kov alebo iné materiály

    Ano, môžete dať do DP, keď Vám FA došla. (pripojte si i obálku k FA, dajte razítko na FA došla dňa, to je pre Vás k dobru)

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Birn Pozri príspevok
    Prosím Vás, kúpili sme plazmovú rezačku na železo za 114 855,-Sk bez Dph. Môžem ju zaradiť do I. alebo II. odpisovej skupiny ?
    A ešte jedna otázočka, kúpili sme ju 4.6.2007, doklad o úhrade sa ku mne dostal 13.8.07, tak som si vyžiadala faktúru, ktorá nám prišla 15.8.07. Majitelia zrejme zapotrošili faktúru. Môžem dph dať do daňového priznania za júl? Mám odloženú obálku s pečiatkou odoslania fa z 14.8.2007.

    Vopred ďakujem Birn

    Ohľadom oneskorených faktúr a uplatnením odpočtu na DPH je tu krásne a prehľadne spracovaná odpoveď:
    http://www.porada.sk/t18758-odpocita...a-faktura.html

    Aká odpisová skupina DHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.