Zavrieť

Porady

Upovedomenie o začatí exekúcie

16.8.2007 mi bolo doručené upovedomenie o začatí exekúcie za vymáhanie istiny 1000 Sk vo výške 5165 Sk. V prípade, že uhradím do 14 dní je to 2220,90 Sk. Toto upovedomenie bolo posielané z exekučného úradu 9.8.2007. Ja som dlžnú sumu (pokutu za dopravný priestupok ) uhradila zo svojho účtu 6.8.2007, teda 3 dni pred dátumom na Upovedomení o exekučnom konaní. Podľa par. 50 odst. 1. chcem podať námietku u exekútora proti exekúcii. Za námietku proti exekúcii sa na súde platí poplatok 2000 Sk. Platí sa aj exekútorovi? Lebo ak mám zaplatit 2000 Sk a už som zaplatila 1000 Sk, bude to viac ako suma, ktorú mám zaplatiť do 14 dní.
Alebo mám zaplatiť 2220,90 - 1000 Sk = 1220,90 Sk na účet exekútora, aj keď rozhodnutie vydal tri dni po zaplatení pohľadávky?
Rýchla a dobrá rada nad zlato. Ďakujem!
Naposledy upravil arizona : 17.11.11 at 07:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Skús sa dohodnúť čím skôr s exekútorom, zaplatila si to evidentne ešte pred tým, ako to vôbec odoslali. Nech to zastavia. Exekúcia je predsa už bezdôvodná. Má skúsenosti, že sa s nimi dá dohodnúť.

    pikulik je offline (nepripojený) pikulik

    pikulik
    Podobný prípad sa stal aj môjmu synovi,ale keďže pracuje v zahraničí,tak som ja osobne zašla za exekútorom, a ukázala mu doklad o zaplatení.Takže jemu som neplatila nič.

    Upovedomenie o začatí exekúcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.