Zavrieť

Porady

kontrola úhrad DPH

Pekný deň,
kedže si nie som istá poprosím ochotných o kontrolu/prípadne opravu zaúčtovania úhrad.
- úhrada DPH správcovi z pokladne 343/211
- preúčtovanie DPH NO zo živnosti/ukončenie živnosti/ na úhradu DP s.r.o. 343/378 INT dokladom ,čo stým ešte dalej?
-úhrada INT dane z príjmu PO z pokladne 341/211
-a ešte mimo témy úhrada odvodov zamestnávateľa za seba aj za zamestnanca 336/221.Je v tom asi chaos,DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    danastefan Pozri príspevok
    Pekný deň,
    kedže si nie som istá poprosím ochotných o kontrolu/prípadne opravu zaúčtovania úhrad.
    - úhrada DPH správcovi z pokladne 343/211
    - preúčtovanie DPH NO zo živnosti/ukončenie živnosti/ na úhradu DP s.r.o. 343/378 INT dokladom ,čo stým ešte dalej?
    -úhrada INT dane z príjmu PO z pokladne 341/211
    -a ešte mimo témy úhrada odvodov zamestnávateľa za seba aj za zamestnanca 336/221.Je v tom asi chaos,DAKUJEM
    - úhrada DPH daň.povinnosť - áno 343/A/ 211/A,
    - preúčtovanie DPH - NO na úhradu DPH tejto otázke nerozumiem, prečo na úhradu DP DPH, a je účtované ako odpočet...vysvetli bližšie,
    - áno, ale odporúčam pri účtoch skupiny 34 - používať analytiku,
    - odovdy za zamestnávateľa a za zamestnanca musíš najskôr zaúčtovať v mzdovom doklade, kde si zaúčtuješ predpis dane a zároveň nákladovú položku odvody za zamestnávateľa, taktiež pri účtoch 336 používaj analytiku, lebo potom budeš mať skutočne v tom chaos.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    danastefan Pozri príspevok
    - preúčtovanie DPH NO zo živnosti/ukončenie živnosti/ na úhradu DP s.r.o. 343/378 INT dokladom ,čo stým ešte dalej?
    ... takéto niečo neexistuje, ide o dva daňové subjekty s dvoma IČ DPH , nie je možné preúčtovanie medzi nimi .

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Johanka Pozri príspevok
    ... takéto niečo neexistuje, ide o dva daňové subjekty s dvoma IČ DPH , nie je možné preúčtovanie medzi nimi .
    Tiež ma prekvapilo, že by bolo také niečo možné.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danastefan Pozri príspevok
    - preúčtovanie DPH NO zo živnosti/ukončenie živnosti/ na úhradu DP s.r.o. 343/378 INT dokladom ,čo stým ešte dalej?
    Johanka Pozri príspevok
    ... takéto niečo neexistuje, ide o dva daňové subjekty s dvoma IČ DPH , nie je možné preúčtovanie medzi nimi .
    Mne to 2x daňový úrad akceptoval. Jednalo sa o 2 daňové subjekty (szčo) v rámci rodiny. Správkyňa sama navrhla napísať žiadosť o presun preplatku jedného subjektu na úhradu nedoplatku druhého.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    akože jedna duša jedno telo ??? Na to musí byť nejaký §§, však to nemôžu započítavať od buka do buka....
    .. ale zápočet dane s právnickou osobou ???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Johanka Pozri príspevok
    akože jedna duša jedno telo ??? Na to musí byť nejaký §§, však to nemôžu započítavať od buka do buka....
    .. ale zápočet dane s právnickou osobou ???
    V mojom prípade to boli fyz.osoby a nie kombinácia FO a PO. Bola to klasická žiadosť o preúčtovanie preplatku

    danastefan je offline (nepripojený) danastefan

    danastefan
    ondrejvla Pozri príspevok
    - úhrada DPH daň.povinnosť - áno 343/A/ 211/A,
    - preúčtovanie DPH - NO na úhradu DPH tejto otázke nerozumiem, prečo na úhradu DP DPH, a je účtované ako odpočet...vysvetli bližšie,
    - áno, ale odporúčam pri účtoch skupiny 34 - používať analytiku,
    - odovdy za zamestnávateľa a za zamestnanca musíš najskôr zaúčtovať v mzdovom doklade, kde si zaúčtuješ predpis dane a zároveň nákladovú položku odvody za zamestnávateľa, taktiež pri účtoch 336 používaj analytiku, lebo potom budeš mať skutočne v tom chaos.
    Na DU mi to preúčtovanie urobili.XX mal živnosť ,ktorú pozastavil mal tam NO a on je jediný majiteľ s.r.o. kde bola DP.Kedže na živnosť už žiadna DP nevznikne tak mu to na DÚ preúčtovali,chceli len pripojiť žiadosť o preúčtovanie.Či to bolo správne neviem,ale zaslali aj oficiálne rozhodnutie o preúčtovaní,ide mi o to akoto zaúčtovať,na aké účty 343/378 INT dokladom ,čo stým ešte dalej?
    Dík

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    danastefan Pozri príspevok
    Na DU mi to preúčtovanie urobili.XX mal živnosť ,ktorú pozastavil mal tam NO a on je jediný majiteľ s.r.o. kde bola DP.Kedže na živnosť už žiadna DP nevznikne tak mu to na DÚ preúčtovali,chceli len pripojiť žiadosť o preúčtovanie.Či to bolo správne neviem,ale zaslali aj oficiálne rozhodnutie o preúčtovaní,ide mi o to akoto zaúčtovať,na aké účty 343/378 INT dokladom ,čo stým ešte dalej?
    Dík
    Napriek tomu, že DU akceptoval preúčtovanie preplatku dane u szčo na úhradu dane s.r.o., v s.r.o. je to teda záväzok voči konateľovi, lebo sú to jeho peniaze (ako szčo). Preto rozhodnutie DU treba zaúčtovať: 343/365 a sumu mu vyplatiť: 365/211,221.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.