Zavrieť

Porady

výpočet mzdy - dovolenka a neplatené voľno

Ahojte. Chcem niekoho poprosiť o pomoc pri výpočte mzdy. Zamestnec je odmeňovaný mesačnou minimálnou mzdou - 7600 SK.
Počet prac. dní 23.
Odpracoval: 6 dní (mzda 1983 Sk + doplatok do min. mzdy 115 SK =2098 SK)
Dovolenka 5 dní (priemer 44,43 SK x 40 hod = 1777 SK)
Neplatené voľno: 12 dní = 96 hod.

Vymeriavací základ do sociálnej poisťovne bude 3875 SK. Aký ale bude do zdravotnej poisťovne (soft mi vypočíta sumu 5948, čo je súčet sumy 1983 SK a sumy 3965 SK /t.j. 7600 :23 prac. dní X 12 dní nepl. voľno/). Prosím poraďte, nezdá sa mi táto suma správna. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    econia je offline (nepripojený) econia

    Levíča econia
    Myslím,že neplatené voľno sa do ZP počíta z minimálnej mzdy, t.j. 7.600 delene počet kal.dní v mesiaci krát počet kal.dní neplateného voľna= vymeriavací základ pre neplatené voľné krát 4% zamestnanec a 10%zamestnávateľ.
    Až sa mýlim opravte ma.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Áno, to isté som napísala aj ja. Ale celkový vymeriavací základ na zdravotné poistenie je podĺa mňa 2098 + 1777 + 3965 SK = 7840 SK (a nie 5948 ako mi vypočíta soft). Prosím poraďte niekto či je toto moje tvrdenie správne. Ďakujem.

    pama je offline (nepripojený) pama

    pama
    Vymeriavací základ do zdravotnej poisťovne bude 7600,-
    za celý mesiac. Ak dá zamestnávateľ zamestnancovi NV
    mal by za neho zaplatiť aj zdrav. poistenie za celý mesiac-ak sa nedohodnú inak, že ten rozdiel za neplatené uhradí zamestnanec zamestnávateľovi.
    Vo výpočte miezd si treba daný VZ prepísať na 7600,-Sk. Sama som mala neplatené voľno a pýtala som sa na
    to v zdravotnej poisťovni.

    výpočet mzdy - dovolenka a neplatené voľno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.