Zavrieť

Porady

poskytnutý preddavok


Ako ho mám zaúčtovať v Jú? myslím že ten preddavok ako výdavok Neovplyvn ZD. Ale potom som dostala boloček na ktorom bol tovar a odpočítaný preddavok, ktorý sme im dali ako to mám zaúčtovať. Poradte.
napr. stolička 2.930,- 1.403.46 8.790
prijaty preddavok - 2.000,- - 319.33 -2.000,-
-------------------------------------------------------
základ 5.705.90 1.084.10 DPH a 6.790 zaplatiť

vôbec nevim. Poradte prosím, je to na výdavkovom pokladničnom doklade a postupuje sa rovnako aj pri faktúrach?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarah je offline (nepripojený) Sarah

    Sarah
    Preddavok ste platili asi z pokladne, tak dáš VOZD a z registračného bločku dáš do výdavkov koncovú cenu po odpočítaní preddavku, tú ktorú ste skutočne vydali. Takže keď sumy sčítaš, musí to sedieť. Inak tým číslam som nerozumela, to je asi tým, že mám ešte víkend.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Ak tomu dobre rozumiem mám dať do výdavkov ovplyvnuj. ZD aj bloček ktorý nám vystavili ako prijatý preddavok 2.000,- Sk aj bloček na ktorom je výsledná suma 6.790,- Sk ???

    Lebo v skutočnosti mal zaplatiť 8.790,- Sk (to je suma celková bez odpočítania preddavku) a zaplatil 6.790,- Sk

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    monyka Pozri príspevok
    Ak tomu dobre rozumiem mám dať do výdavkov ovplyvnuj. ZD aj bloček ktorý nám vystavili ako prijatý preddavok 2.000,- Sk aj bloček na ktorom je výsledná suma 6.790,- Sk ???

    Lebo v skutočnosti mal zaplatiť 8.790,- Sk (to je suma celková bez odpočítania preddavku) a zaplatil 6.790,- Sk
    Áno musíš zaúčtovať aj bloček na zálohu a potom druhý bloček zaúčtuješ v celkovej výške a zálohu odpočítaš.
    Ak si platiteľ DPH odpočítavaš DPH zo zálohy, a potom rozdiel na konečnom bločku.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Prepáčte, ale nerozumiem. Ja som to myslela tak, že

    sa má zaúčtovať záloha ako 1 účt. prípad (ako ovplyvn ZD lebo dodávka bola uskutočnená v tomto zdanovacom období, ak by nebola musíme to zaúčtovať ako výdavok neovplyvnujúci ZD a potom sa nabúdúci rok 2007 dostal cez ID ako ovplyvnujúci)

    a že sa má zaúčtovať tá stolička ako 1 účtovný prípad ako ovplyvnujúci ZD so sumou 6.970,- Sk (8.790- 2.000,- Sk) myslím tým, že v tomto druhom účtovnom prípade by sa vôbec nemusela spomenuť odpočet zálohy. Veď účtujeme len konečnú sumu, nie?
    Prosím Vás vysvetlite mi to. Ďakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    monyka Pozri príspevok
    Prepáčte, ale nerozumiem. Ja som to myslela tak, že

    sa má zaúčtovať záloha ako 1 účt. prípad (ako ovplyvn ZD lebo dodávka bola uskutočnená v tomto zdanovacom období, ak by nebola musíme to zaúčtovať ako výdavok neovplyvnujúci ZD a potom sa nabúdúci rok 2007 dostal cez ID ako ovplyvnujúci)

    a že sa má zaúčtovať tá stolička ako 1 účtovný prípad ako ovplyvnujúci ZD so sumou 6.970,- Sk (8.790- 2.000,- Sk) myslím tým, že v tomto druhom účtovnom prípade by sa vôbec nemusela spomenuť odpočet zálohy. Veď účtujeme len konečnú sumu, nie?
    Prosím Vás vysvetlite mi to. Ďakujem

    1. Bloček so zálohou musíš uviesť v účtovníctve /ináč by si nemala v ňom výdavok 2000 SK/ - výdavok ovplyvňujúci ZD /realizácia v tomto roku/
    2. Konečný zaúčtuješ ako výdavok ovplyvňujúci základ dane v sume 6000 SK a uveď si tam číslo dokladu zaplatenej zálohy.

    alebo zálohu dáš ako VNZD, konečný bloček ako VOZD 6 000 a v uzávierkových operáciách zálohu preúčtuješ na VOZD.

    http://www.porada.sk/t9545-opat-zalo...m-poradte.html
    Neviem, či na zálohovom bločku máš rozpis DPH, ak nie tak to zaučtuj ako vydavok s 0 DPH a vyučtovanie na základe dokladu. Do evidenicie DPH daš
    základ s 0 DPH: - 2000,-Sk
    základ s 19% DPH: 7386,55Sk
    DPH 19%: 1403,45Sk
    k úhrade budeš mať 6790,-Sk

    poskytnutý preddavok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.