Zavrieť

Porady

E-shop ANo ci nie?

Dobry den, podobnych tem je tu ako maku ... tak sa pridam :-) aj ja.


1/Uz z nazvu je jasne ze chcem predavat cez internet.
2/Jedna sa o znackovy textil - kvalitna znacka v ramci cesko-slovenska cca 30-35 znackovych predajni v nakupnych centrach.
3/Bol by to obchod pod licenciou "francising" ktoru by som na predaj cez internet vlastnil iba ja - zatial v ramci slovenska neskor by som do toho chcel vclenit ČR a celu EU. Podla toho ako by sa darilo.

AKo kazdy zacinajuci podnikatel mam iste pochybnosti aj ked investicia by nebola az taka hrozna aj aj tak.

Co by som chcel od Vas radyznalych poradakov? Poradit mi resp .. potreboval by som NAKOPNUT aby som sa do podnikania pustil.

MA tu niekto osobne skusenosti s podnikanim a predajom cez internet? Vynechal by som reakcie technickeho smeru a reklamy ... teoreticky polemizujme ze po technickej stranke bude moja webka OKEJ ... :-)
Usporiadat
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
No, neviem, píšeš že tovar sa predáva v 30-35 predajniach po SR. To je dosť dobrá dostupnosť. Ty by si dokázal ponúknuť podstatne nižšiu cenu? Ak ide len o jednu značku, nebola by som veľký opimista.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Aké výhody ponúkaš oproti "kamennému" obchodu?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ako "potencionalny" zakaznik dam svoj nazor. cez internet nakupujem prevaznu vacsinu veci do domacnosti/firmy. mam vacsi klud si vybrat, vacsinou popis k tovaru je niekolkonasobne podrobnejsi ako v kamennej predajni (dolezite hlavne pre elektroniku) a k danemu tovaru si viem aj najst nazory majitelov na nejakom fore....
ale NIKDY si cez internet nekupim nic na oblecenie. nohavice nie su ako telka, nohavice si musim vyskusat, ci mi sedi pas, ci su volne na stehnach, ci do nich vojde zadok a podobne.
viem, je moznost vratit tovar a vymenit, ale na internete nakupujem aj kvoli uspore casu....

takze moj skromny nazor, e-shop ano, ale na oblecenie nie...
0 0
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

Zatial maju 30 - 35 predajni v ramci CEsko slovesnka a dalej sa siet rozsiruje ... a ja chcem dalsich predbehnut a otvorit nie kamenny obchod ... vyhoda je take ze podla zmluvy mozem hybat s MOC - 10% ... to by bola vyhoda c.1 ale asi najdolezitejsia je ze zakaznici si budu moct nakupit priamo z domova.

Zaujima ma ci z predaja cez internet za da vyzit.. vobec si neviem predsatvit kolko objednavok by som mal za den, tyzden , mesiac ... da sa to porovnavat s kamenym obchodom?
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
A tu sme pri téme, ktorej si sa chcel vyhnúť a to je reklama. Lebo bez dobrej reklamy e-shop nemá šancu. Hovorím z vlastnej skúsenosti.
0 0
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

Dufi uplne s tebou suhlasim .. no musim podotknut su zakaznici a zakaznici.

Kto pracoval vo firme s znackovym tovarom vie ze vela zakaznikov si tovar kupuju vyhradne pre to ze maju na prsiach nejaku FAJKU alebo 3pasiky ... je to tak!!

Keby sa mal niekto rozhodovat podla mna ako z podladu zakaznika ..tak asi nikto by nezacal podnikat v oblasti znackoveho tovaru .. lebo ja za koselu 2000 sk nedam .. Ale mas ludi ktori ti nakupia aj 10 kusov a este sa im mali a vobec im je jedno ci budu nosit jednu alebo dve .. kupia si lebo je to znacka a maju na to
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

Ja osobne--Internetový obchod a s textilom--nie. Ale ja som asi príliš opatrný, a odvážnym patrí svet---Ak sa do toho pustíš, tak prajem hodne zdaru.
0 0
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

Leila2006 tesi ma ze si TU ... Ano viem reklama je velmi dolezita marketing a veci okolo toho.


1/V ramci licencie ktoru dufam ze dostanem .. je reklama zabezpecena ... reklama na portali znacky, letaky na predajniach, vizitky, existuje databaza vernostnych zakaznikov .. o ktoru mam zaujem.


2/reklama na nete, SEO a ine techniky ako spropagovat stranku na nete.

Ale viacej ako to ma zaujimaju tvoje prakticke skusenosti ...

DA sa pri dobrej reklame zarobit a neprerobit aj s drahym textilom ktory ako dobre vieme je dolezite spravne velkostne vybrat
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
S franchisingom priamu skúsenosť nemám, ale je asi pravda, že systémy, ktoré fungujú inde, je predpoklad, že budú fungovať aj u nás. Takže keď máš toto zabezpečené, je to celkom dobrý základ. Je tá značka u nás nová, alebo už zabehnutá? Pri úplne novej značke to bude asi trochu dlhšie trvať, kým sa dostane do povedomia. Tiež sme vlani na Slovensko priviezli predtým neznámu značku (nešlo o textil), a kým sa e-shop rozbehol, trvalo to asi 3-4 mesiace. Ale všetko závisí od reklamy, my sme na reklame trochu šetrili, lebo nás tá nová značka neživila, takže sme sa až tak neponáhľali.
0 0
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

Tato znacke uz funguje nejakych 10 rokov ... v cechach napriklad mala obrat minuly rok 300 mil korun ... co je celkom zaujimave .. na slovesnku uz funguje v kazdom vacsom meste celkovom pocte 9 predajni .. takze uz ako tak je v povedomi slovenskeho zakaznika ...

A co ponukas ty? Je to tvoj obchod alebo pracujes v nom ako zamestnanec?
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
bcjan Pozri príspevok
A co ponukas ty? Je to tvoj obchod alebo pracujes v nom ako zamestnanec?
Predávame kozmetiku. Nie, nie je to môj obchod, som len zamestnanec, ale stála som pri jeho zrode a riadim ho.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Na druhej strane, ja by som si asi obzrela v kamenej predajni a potom nakúpila lacnejšie na nete. Zvlášť ked je možnosť vrátenia tovaru bez udania dôvodu.
0 0
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

Mohlo ma to napadnut :-) tvoja praca je aj tvoj konicek predpokladam. alebo ako je to s tym obuvnikom ze jeho deti chodia bose???? :-)

Ak to je spolocnost ako AVON ..tak verim ze to ide celkom dobre.

Tak si vravim ked to uzivy firmu tak preco by mna nemala uzivit jedna prevadzka .. ked sa do toho pustim + reklama :-)
0 0
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

presne aj to ma napadlo .. super DAšenka ... vidim v tebe potencialneho kupca ... potom sa ti ozvem a dostanes ako bonus specialnu zlavu !!!!

ostatne vyhody .. zakaznik je hravy . a preto som pre mojho zakaznika chcel pripravit rozne druhy takychlo sutazi ... pri nakupe nad XY,- SK .. zlava + postovne zdarma ... a zoberte si ked pridu sviatky ...

Mam osobnu skusenost ked som kupoval knihu pred vianocami z martinus.sk a prisla mi az 20. januara .. koli tomu ze nestihali plnit abjednavky!!! Sila neviem si predsatvit kolko objednavok dostavali denne
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No to vieš, my, čo už inetnetové obchody prevádzkujeme, to vidíme zo širšieho uhla
0 0
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

Ajjeeeejeeee Ja sa tu bojim otrcam a obraciam stale dookola ci do toho ist ci nie .. a uz som natrafil na 2 internetove e-podnikatelky!!!

Mozeme kludne nadviazat aj obchodnu spolupracu .. co ty nato? :-)

V com podnikas ty? Sama?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

V tom, čo ma baví )) Veci na "tvorenie". Základ je materiál na pletenie košíkov a iné voľnočasové aktivity.
Ale nie je to (zatial) práca na plný úväzok, skôr sa tým zabávam.
0 0
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

Ano ono to je krasne ... a dam ti otazku a NAjem sa z toho?
0 0
support support

support je offline (nepripojený) support

Ja by som do textilu na nete velmi nesiel, -10% na MOC nie je vobec motivaciou. Ja kupujem dost casto cez net a aj som dlhsiu dobu vlastnil eshop, takze viem o com hovorim. Cez internet je to najlepsie s elektronikou, darcekmi, popripade urcity druh sluzieb a sprostredkovania.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No podla mna je hlavna otázka, či ťa to bude baviť.
Treba si uvedomiť možno pár vecí:
Jednak niečo stojí prevádzka obchodu. Bud využiješ hotovy balík, alebo si to necháš urobiť na mieru. Ale aj tak to potom budeš musieť mať niekde umiestnené . Takže niečo ťa to bude stáť. Teda predpokladám že nechceš rôzne provizórne riešenia. Mna to stoji cca tisícku mesačne. Ak ku tomu budeš mať aj nejakú stranku, su to dalšie peniaze, ale nie je ich až tak veľa.
Druhá vec, ktorú si uvedom dopredu: ak to budeš robiť sám, tak na začiatok je internetový obchod o balení balíkov, vypisovaní sprievodiek, faktúr... chodení na poštu. Musiš sa k tomu postaviť tak, že ťa to balenie bali, lebo s každým balíkom idú ku tebe peniažky A na pošte vidíš toľko zaujímavých ľudí, až je to zábavné..
Neviem, ako by si to mal so skladom - predpokladam, ze v textile si zrejme nebudeš zatiaľ vytvárať sklad, ale teiž budeš objednávať podľa toho, čo si objednajú od teba.

Samozrejme treba čo to investovať do reklamy - každá, aj malá reklama viditeľne zvyšuje návštevy aj objednávky.

Naozaj netuším, ako to bude investovať u teba so skladom. Ale ak ho nebudeš musieť robiť, potom si myslím, že nebudeš mať extra veľké náklady. Oproti napríklad prenájmom, ktoré sa platia vo veľkých nákupných centrách, platom predavačiek, krádežiam v obchode.... to je takto určite menej náročné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať