Zavrieť

Porady

E-shop ANo ci nie?

Dobry den, podobnych tem je tu ako maku ... tak sa pridam :-) aj ja.


1/Uz z nazvu je jasne ze chcem predavat cez internet.
2/Jedna sa o znackovy textil - kvalitna znacka v ramci cesko-slovenska cca 30-35 znackovych predajni v nakupnych centrach.
3/Bol by to obchod pod licenciou "francising" ktoru by som na predaj cez internet vlastnil iba ja - zatial v ramci slovenska neskor by som do toho chcel vclenit ČR a celu EU. Podla toho ako by sa darilo.

AKo kazdy zacinajuci podnikatel mam iste pochybnosti aj ked investicia by nebola az taka hrozna aj aj tak.

Co by som chcel od Vas radyznalych poradakov? Poradit mi resp .. potreboval by som NAKOPNUT aby som sa do podnikania pustil.

MA tu niekto osobne skusenosti s podnikanim a predajom cez internet? Vynechal by som reakcie technickeho smeru a reklamy ... teoreticky polemizujme ze po technickej stranke bude moja webka OKEJ ... :-)
Usporiadat
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

Ano takato prirazka je mozna .. a aj ovela vacsia podla toho co predavas ...

napriklad pri rohlikoch je velmi mala ale vyrovna sa to tym ze predavaju viacej .. ked sme pri znackovom textile tam tie marze su skoro az 100 percentne!!!
0 0
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

Ake mate skusenosti s redakcnymi systemami vyslovene urcene na tvorbu eshopov???

Skusal som si nainstalovat zencart aj oscommerce su super ale oproti komercnym programom maju este dost co nahanat. dalej ked sa clovek nevyzna v programovani tak velasi neuzije .. aj ked da sa ale potom tie nase e-shopy velmi pekne nevyzeraju...


Ake mate vy skusenosti s tymito resp. inymi programami a firmami ktore tieto programi ponukaju????
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No, každý ma svoje obmedzenia
http://www.zoner.sk/inshop/
0 0
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

grafiku ti robil kto??

mozem sa na nu pozriet?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja nemam extra nejak urobenu grafiku, všetko si obsluhujem sama. Takže je to v rámci mojich možností a chuti venovať sa tomu. Odkaz na stranku tu asi nemožem rovno dať.
0 0
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

polsli mi ho mailom bcjan zavinac post.cz
0 0
pasians pasians

pasians je offline (nepripojený) pasians

Ahoj,

mam svoj eshop, tri pripavujem, vrtam sa v problematike uz rok. Slovaci zatial neobjavili caro nakupovania cez internet. Precital som si celu diskusiu a musim ta schladit. Dostat 5 tisicovu objednavku vobec nie je take jednoduche. Ak vravis, ze robis so 100 percentnou marzou, odporucam cenovu politiku nasledovne - zniz si ju na 50, pekne krasne podstrel kamenne predajne a mas. Vacsi objem s nizsou marzou. Z mojich skusenosti je toto cesta, ktora aspon mne funguje. Ale ak ta k tomuto nepusti tvoj dodavatel, resp. ta zmluvne uviaze na odporucane ceny, mas tazky chlebicek.

Ak vravis, ze mas dobru znacku, uvedom si, ze clovek, co si ju moze kupit, realne nepozera na cenu, ide do auparku, da tisice z vrecka a je mu jedno, ze to niekde mohol kupit o 10 percent lacnejsie. Preto je cesta ta, ze priblizit exkluzivny tovar neexkluzivnemu zakaznikovi. Co je pre niekoho standard urobit pre ineho luxusom za dobru cenu. Dalsia vec - v nakladoch si prirataj 40 000 za platobny portal + ak si to nenakodis sam, peniaze za implementaciu do systemu, nas to vyslo na dalsich 10 000. Ak si niekto kupuje drahy tovar, je to clovek co ma malo casu... teperit sa na postu a stat tam rady, zaplatit dobierku... a prisiel si o zakaznika.


Okrem toho si zober, ze ked niekto netrafi velkost, mas povinnost zo zakona tovar prijat naspat. Taky je udel nas podnikatelov v zasielkovom obchode. Precitaj si prislusny zakon. Dalsia vec - priemerna navstevnost slovenskeho eshopu nemegalomanskeho typu je podla mojich sumovanych odhadov a dlhom prezerani statistik niekde okolo 250 UV denne. Cize musis sa dostat na 500 UV aby si bol nad priemerom a mal to dobre, cim drahsi tovar, tym vacsiu navstevnost potrebujes, tak to zial je. Google, Etarget, Adfox + ine formy inzercie - rataj 10 000 na mesiac, a z toho nie je este vela muziky. Musis skusat.

Ak mas predstavu, ze ides do toho sam a bude sa ti darit, zabalit a odoslat zasielku je v skutocnosti narocnejsie ako sa zda. Ak mas portal s fakturacnym systemom, je to o cosi lahsie, ale celkovo je toto najvacsi kriz.

Moje odporucanie - chod do toho. Quelle robi velke obraty, Bonprix sa zda sa zivi, Otto moda asi tiez... len ono to su velke medzinarodne siete tusim. Ak uz raz mas hotovu aplikaciu, kvalitny back end a dotiahnute detaily, nie je pre teba problem predavat na tej istej platforme iny tovar. V tomto je pre eshop velka flexibilita.

Ano, mal som prave balit zasielky, da sa o tomto pisat hodiny, ale chcem ta povzbudit ist do toho, mozeme potom trejdnut bannery a zdielat traffic, skratka ak to rozbehnes, bdues prvy na slovenskom webe, a to o sebe moze povedat len jeden. V zahranici to fici dobre, le tam je kapanek vacsi trh. Ak budes mat take dobre ceny ako hovoris, chod aj na cesky web. Naklady na komunikaciu vynasobis sice na 2.5 minimalne, ale oni su v tomto nehorazne popredu. Skusis a uvidis, pojde nepojde, hlavne sa poponahlaj, nech stihnes Vianoce, vtedy predas aj mrtvu rybu .

Vela stastia, a urcite to skus
0 0
menem menem

menem je offline (nepripojený) menem

ak sa mozem opytat na tejto stranke..Zakladame akurat traja eshop.bude tam asi 5-6000 druhov tovaru.Otazka znie ci je to vela alebo akurat,a ci je vobec mozne vyzit z predaja cez net pri troch vlastnikoch.Tovar budeme mat lacnejsi ako je konkurencia o 10%,lacnejsi nakup z velkoskladu asi o 20% ako je konkurencia.
0 0
Vikt Vikt

Vikt je offline (nepripojený) Vikt

Dáša_ Pozri príspevok
Náklady vo veľkých nákupných centrách sú fakt nenormálne. A zmluvy sú postavené úplne zdersky. Nejaké zmluvy som čítala. Naozaj nechápem, ako sa tam tie obchody udržia. ALebo je to potom naozaj o 300 percentnom rabate pri teniskách
Dasi takze ty vies ako to funguje pri malych obchodoch, kaviarniach v nakupnych centrach? Ja uvazujem, ci by som si neprenajala nejaky priestor v nakupnom centre pre malu kaviaren. Zdalo sa mi to ako dobry napad, ked viem kolko ludi sa denne premelie v takomto priestore. Skus mi odovzdat nejake informacie, aby som sa vedela rozhodnut.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
nevšimol som si, že by obchody v obchodným centrách mali vyššie ecny ako ich pobočky niekde ine. Ak má niekto 300% maržu (rabat asi nie), tak to nie je zapríčinené obchodným centrom, ale samotným tovarom.
0 0
zdenek009 zdenek009

zdenek009 je offline (nepripojený) zdenek009

ja hovorim ano.....kamarat ma e shop zo znackovym textilom a zatial mu to ide.....ak mu das dobru cenu.....hOvorim ANO,ale tiez som este neskusen to je len moj nazor.....vela stastia
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať