Zavrieť

Porady

účtovanie novovzniknutej reštarurácie

Neviete mi prosim poradit, ako uctovat v novozalozenej restauracii prijem a vydaj potravin? je nutne to riesit formou skladoveho hospodarstva, alebo su aj ine moznosti?

dalsia otazka sa tyka tzv. pokusnych vareni, cize testovania kucharov a vyberov vhodnych jedal do jedalnicka, ako zauctovat nakup a spotrebu surovin?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ada74 je offline (nepripojený) ada74

    ada74
    ahoj
    tak takýto problém budem riešiť už onedlho aj ja. Zatiaľ nemám s týmto skúsenosti. Dúfam, že mi niekto poradí, kde začať. Mám robiť od septembra PÚ pre s.r.o., ktorá bude prevádzkovať reštauráciu. Už vopred ďakujem za rady.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    uctovnicka007 Pozri príspevok
    Neviete mi prosim poradit, ako uctovat v novozalozenej restauracii prijem a vydaj potravin? je nutne to riesit formou skladoveho hospodarstva, alebo su aj ine moznosti?

    dalsia otazka sa tyka tzv. pokusnych vareni, cize testovania kucharov a vyberov vhodnych jedal do jedalnicka, ako zauctovat nakup a spotrebu surovin?
    dakujem
    Ja účtujem nákup surovín pri spôsobe A 112 a pri spôsobe B 501, a predaj jedál 601.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Orsz Pozri príspevok
    Ja účtujem nákup surovín pri spôsobe A 112 a pri spôsobe B 501, a predaj jedál 601.
    Súhlasím. A pridám otázku: Ako účtovať nápoje? Nákup 504, predaj 604, alebo tiež 501 a 601?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    smith Pozri príspevok
    Súhlasím. A pridám otázku: Ako účtovať nápoje? Nákup 504, predaj 604, alebo tiež 501 a 601?
    Ja aj nápoje účtujem cez 501 a predaj 601.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    smith Pozri príspevok
    Súhlasím. A pridám otázku: Ako účtovať nápoje? Nákup 504, predaj 604, alebo tiež 501 a 601?
    už je to na porade rozoberané viackrát, ... názory sú rôzne. Ja osobne sa prikláňam k spôsobu 501 a 601, pretože v reštaurácii tie nápoje predsa len otvoríš, preleješ do pohára, pridáš ľad, slamku, prípadne vyrobíš nejaký miešaný drink a pod. Za tovar by som to považovala iba vtedy, ak by sa
    v reštike predávali zákazníkom neotvorené fľašky.

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    "dalsia otazka sa tyka tzv. pokusnych vareni, cize testovania kucharov a vyberov vhodnych jedal do jedalnicka, ako zauctovat nakup a spotrebu surovin? " - to je začiatok témy.
    Prosím vás, ako ste to poriešili? Účtujem malú reštiku,nehovorím, že sa to tam nestratí, ale ak k tomu pridám podporu predaja a iné akcie, nazbiera sa. Je možné to riešiť, že spotrebu dám na inú analytiku, alebo si to zbytočne skomplikujem?
    Ďakujem

    účtovanie novovzniknutej reštarurácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.