Zavrieť

Porady

skladová karta

Ahojte. Potrebujem radu, začínam robiť skladovú evidenciu stavebného materiálu. Nakúpime materiál, a väčšinou ho ešte v ten deň aj predáme.
Pri nákupe by som mala vystaviť príjemku a skladovú kartu?
A pri predaji výdajku, dodací list a faktúru? Je to tak?
Skladovú kartu vediem pre každý druh materiálu osobitne?
Ak mám napríklad nejaké skrutky dĺžky 2,5 cm a tie isté len dĺžky 5 cm, tak už musím mať druhú skladovú kartu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Pri výdaji ešte nemusí byť bezpodmienečne DL a FA. Dá je až pri dodávke odberateľovi.

    Fany111 je offline (nepripojený) Fany111

    Fany111
    a v príjemke, výdajke a skladovej karte pracujem iba s nákupnými cenami, je to tak?
    a neviete, kde by som našla povinné náležitosti týchto dokladov?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Fany111 Pozri príspevok
    a v príjemke, výdajke a skladovej karte pracujem iba s nákupnými cenami, je to tak?
    Pracuješ so skladovými cenami. Je to presnejší názov. Podľa toho, čo si vyberieš. FIFO alebo priemernú cenu.

    Fany111 je offline (nepripojený) Fany111

    Fany111
    a predsa ešte jedna otázka, číslovanie príjemok, výdajok a aj skladových kariet si určujem sama? Viem, že firma nakúpila nejaký materiál aj v roku 2005 a k tomu nie sú žiadne skladové karty. Môžem si ja začať evidovať materiál nakúpený tento rok (nebolo ho až tak veľa) na skladových kartách od č. napr 0001?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Fany111 Pozri príspevok
    a predsa ešte jedna otázka, číslovanie príjemok, výdajok a aj skladových kariet si určujem sama? Viem, že firma nakúpila nejaký materiál aj v roku 2005 a k tomu nie sú žiadne skladové karty. Môžem si ja začať evidovať materiál nakúpený tento rok (nebolo ho až tak veľa) na skladových kartách od č. napr 0001?
    No zdá sa mi, že je tam menší neporiadok.
    Číslovať môžeš začať od začiatku roka od 1, tak, ako si určíš sama.
    Ale najskôr by si asi mala zistiť, akým spôsobom sa v minulosti účtovali zásoby. Pravdepobobne budeš musieť doúčtovať začiatočný zostatok.

    Fany111 je offline (nepripojený) Fany111

    Fany111
    S tým neporiadkom tu máš fakt pravdu, ako som tu nastúpila tak mám čo robiť. Dík moc za rady Myslím, že čoskoro opäť napíšem :-)
    Pekný dník!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.