Zavrieť

Porady

Mam narok na odpocet?

Mam zo zahranicia fakturu,nie je tam datum dodania,len datum vystavenia. Dodane bolo v juli a faktura vydana v auguste. Ide o Rakusko a samozdanujeme to,cize za nich odvadzame dan i uplatnujeme si zaroven. Nie je to tak, ze musime odviest v juli a narokovat si odpocet az v auguste? Tovar sme preukazatelne uz v juli predali.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    laur12 Pozri príspevok
    Mam zo zahranicia fakturu,nie je tam datum dodania,len datum vystavenia. Dodane bolo v juli a faktura vydana v auguste. Ide o Rakusko a samozdanujeme to,cize za nich odvadzame dan i uplatnujeme si zaroven. Nie je to tak, ze musime odviest v juli a narokovat si odpocet az v auguste? Tovar sme preukazatelne uz v juli predali.
    Vznik daňovej povinnosti z nadobudnutia tovaru v tuzemsku z iného čl.štátu vo Vašom prípade rieši §20 zák. 222/2004 Zz.
    V jeho zmysle Vám vznikla daňová povinnosť 15.8 alebo dňom vystavenia fa (ak bola vystavená fa pred týmto dátumom)
    Nárok na odpočet si v prípade nadobudnutia tovaru môžete uplatniť v auguste ( § 51/1c; )- podmienkou uplatnenia je, že musíte mať fa.

    laur12 je offline (nepripojený) laur12

    laur12
    A aky mam dat kurz NBS? Den prijatia, vystavenia faktury alebo prijatia tovaru? A aky kurz pre intrastat a danove priznanie DPH?

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Do účtovníctva dátum prijatia tovaru, do DPH a intrastatu 15.8 alebo dňom vystavenia fa (ak bola vystavená fa pred týmto dátumom)

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Nemám síce zahr. faktúru, ale nechcela som zakladať novú tému:
    kúpili sme rýpadlo - nakladač a vyfakturovali nám to nasledovne:
    1 904 304,50 základ dane
    361 817,80 DPH
    2 266 122,30 celkom

    z toho 1. splátka, v ktorej požadovali zaplatenie celej DPH:
    1 333 348,10
    361 817,80
    1 695 165,90 - túto sumu sme uhradili.

    Mám nárok na odpočet celej DPH, som z toho trošku mimo, vyšiel nám nadmerný odpočet a nerada by som bola keby to bolo zle.

    Ďakujem

    Mam narok na odpocet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.