Zavrieť

Porady

Dvojzmenná prevádzka

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala, či tu niekto nemá skúsenosti s dvojzmennou prevádzkou s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom. Zaujíma ma hlavne preratávanie skrátených úväzkov v prípade týždenného pracovného času 38 a 3/4. Stačilo by mi aj odporučenie na literatúru, kde si to môžem naštudovať.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Pozri si aj priložené linky v jednotlivých príspevkoch. V prísp.4 máš priloženú tabuľku na výpočet dovolenky pri NRPČ.
    http://www.porada.sk/t34872-nerovnom...s-v-kocke.html
    <!--[if !supportEmptyParas]--> <o:p></o:p><!--[endif]-->
    ďalšia téma:
    http://www.porada.sk/t52151-dovolenk...neho-casu.html
    <!--[if !supportEmptyParas]--><!--[endif]--><o:p></o:p>
    Naposledy upravil Marína : 22.08.07 at 20:01

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Chcela by som sa poradiť:

    mamina pracuje v automobilovom priemysle a zamestnávateľ im oznámil. že od bud. týždňa prechádzajú opäť na trojzmennú prevádzku ale s tým, že každá druhá sobota bude pracovná až do konca kalend. roka.

    Je to OK? Niečo som si už našla, len by zaujímalo, čo vás ešte napadne. Ďakujem

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Po 1.9. to nie je OK. Musia mať v týždni dva dni nepretržitého odpočinku. Tieto dva dni je možné síce skrátiť na 1, ale potom do 8 mesiacov musí mať za ten 1 deň 1 deň náhrdného odpočinku. T.j. môžu robiť napríklad 1. týždeň po-so, 2. týždeň po-štv.
    ZP_§93

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Aha, ja som to tak pochopila z tvojho príspevku v niektorej téme, ale nebolo mi to také jasné. V tom automobilovom podniku proste nabrali obrovské objednávky na nové autá a zamestnanci ich ešte celkom neovládajú, tak im nariaďujú pracovné soboty. Logicky sa zamestnanci proti tomu búria....

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Myslím si, že môžu mať pracovnú sobotu, ale iba ako nadčas. §93 sa vzťahuje iba na rozvrh pracovného času (t.j. zakladného). Nadčas sa vykonáva nad rámec vopred určeného pracovného času (§97) a môže byť nariadený aj na čas nepretržitého odpočinku v týždni ale len v určitých prípadoch. Viď ZP_§97_ods.5, ZP_§94 .
    Naposledy upravil Jana Motyčková : 05.09.07 at 13:07

    Dvojzmenná prevádzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.