Zavrieť

Porady

Tvorba sociálneho fondu

Ahojte, poprosím o radu.
Môžem tvoriť sociálny fond 1% ako povinný prídel ak nemám uzavretú kolektívnu zmluvu a celý tento prídel beriem ako daňovo uznatelný.
A ešte by som chcela vedieť aký podklad dávam pri daňovej kontrole ako podklad na tvorbu SF.
Ďakujem za vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, povinný prídel je v tomto prípade 0,6% z HM zamestnancov, z ktorých sa počíta priemerný zárobok, t.zn. nezapočítavame tam dohodárov, náhrady príjmu atď, viac o tom v zákone o SF.
    http://www.porada.sk/f129-zakon-o-socialnom-fonde.html
    Naposledy upravil Tweety : 22.08.07 at 06:08 Dôvod: dopl.linku

    Libusa je offline (nepripojený) Libusa

    Libusa
    Mzdový program mi umožňuje vytlačiť tabuľku Výkaz príspevku do SF. Pre kontrolu si na konci roka si vytvorím tabuľku a skontrolujem správnosť výpočtu . Hrubé mzdy - § - dovolenka - sviatky = základ pre výpočet * 0,6%

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Libusa Pozri príspevok
    Mzdový program mi umožňuje vytlačiť tabuľku Výkaz príspevku do SF. Pre kontrolu si na konci roka si vytvorím tabuľku a skontrolujem správnosť výpočtu . Hrubé mzdy - § - dovolenka - sviatky = základ pre výpočet * 0,6%
    Ja pri výpočte SF - počítam do úhrnu hrubých miezd aj náhrady za sviatky pri hodinovej mzde. V tomto by inak bola tvorba SF nespravodlivá - pri mesačnej mzde, sú sviatky súčasťou základnej mzdy a teda vstupujú do úhrnu hrubých miezd, pretože sa považujú za pracované dni.

    alzbetka4 je offline (nepripojený) alzbetka4

    alzbetka4
    Chcem sa opýtať...Čo v prípade, ak ide o novozaloženú spoločnosť (s.r.o.) zamestnávajúcu dvoch zamestnancov od marca 2007?
    ďakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    alzbetka4 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať...Čo v prípade, ak ide o novozaloženú spoločnosť (s.r.o.) zamestnávajúcu dvoch zamestnancov od marca 2007?
    ďakujem

    Doúčtovať tvorbu od marca

    alzbetka4 je offline (nepripojený) alzbetka4

    alzbetka4
    Paula Pozri príspevok
    Doúčtovať tvorbu od marca
    Len my sme este Socialny fond tvorit nezacali...Nasa firma nevie z coho

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    alzbetka4 Pozri príspevok
    Len my sme este Socialny fond tvorit nezacali...Nasa firma nevie z coho

    Ak boli vyplácané a účtované mzdy, tak je z čoho . Tvorbu SF účtujem v ID, v ktorom účtujem všetko, čo sa danej mzdy týka.

    alzbetka4 je offline (nepripojený) alzbetka4

    alzbetka4
    [quote=Paula;528460]Ak boli vyplácané a účtované mzdy, tak je z čoho .
    Takže SF vytvárame z úhrnu hrubých miezd za predchádzajúci mesiac?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    povinná tvorba SF = 0, 6% z hrubých miezd (za mzdu sa nepovažuje náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo SF, výnosy z kapitálových podielov alebo obligácií, náhrada za pracovnú pohotovosť, ako ani iné plnenia poskytované zamestnancom zo zisku po zdanení a odmeny na dohody)

    SF sa tvorí do 15-teho nasledujúceho mesiaca ...ja ho tvorím hneď pri zúčt. miezd, teda posledný deň v mesiaci.

    alzbetka4 je offline (nepripojený) alzbetka4

    alzbetka4
    Paula Pozri príspevok
    povinná tvorba SF = 0, 6% z hrubých miezd (za mzdu sa nepovažuje náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo SF, výnosy z kapitálových podielov alebo obligácií, náhrada za pracovnú pohotovosť, ako ani iné plnenia poskytované zamestnancom zo zisku po zdanení a odmeny na dohody)

    SF sa tvorí do 15-teho nasledujúceho mesiaca ...ja ho tvorím hneď pri zúčt. miezd, teda posledný deň v mesiaci.
    dakujem

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Paula Pozri príspevok
    povinná tvorba SF = 0, 6% z hrubých miezd (za mzdu sa nepovažuje náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo SF, výnosy z kapitálových podielov alebo obligácií, náhrada za pracovnú pohotovosť, ako ani iné plnenia poskytované zamestnancom zo zisku po zdanení a odmeny na dohody)

    SF sa tvorí do 15-teho nasledujúceho mesiaca ...ja ho tvorím hneď pri zúčt. miezd, teda posledný deň v mesiaci.
    Takže za mzdu sa považujú aj odmeny členom predstavenstva? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.