Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť - 2x v jednom mesiaci

prosím o radu, nakoľko už hodinu hľadám po porade a nič podobné som nenašla. Zamestnanec nastúpil 1.7.2004 do 30.6.2004 bol zamestnaným v inej firme. podpísal mi vyhlásenie od 1.7.2004. Teraz keď mi priniesol potvrdenie z predch.zamestnania ide ma trafiť šlak. Za siedmy mesiac mu uplatnili nezdan.časť aj oni aj ja, lebo tam mal v 7/2004 ešte nejaké odmeny. Čo mám teraz spraviť. Vôbec neviem ako to mám dať do ročného zúčtavania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Normálne, dáš hrubú mzdu z oboch potvrdení, nárok na nezd. časť 80832,- atď. a mal by Ti podľa mňa vyjsť nedoplatok dane vo výške približne 19% z tých 6736, ktoré mal vlastne uplatnené 2 x.

    Romana je offline (nepripojený) Romana

    Romana
    ďakujem vám, keby som si skorej napísala na papier čo teraz tak by som zistila že mi to výjde. Vyšiel mu preplatok 270,- a podľa papierika pomocníčka to vyšlo tiež tak. Ešte raz ďakujem.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    čaute asi vám nedám ťažkú otázku, ide o vyplnenie časti IV. a V. vyhlásenia (viď príloha)
    máme nového zamestnanca, ktorý nastúpil 15.2.05 a predpokladám že za prvú polovicu mesiaca mu uplatní nezd.minimum pôvodný zamestnávateľ, takže ja mu začnem uplatnovať nezd.min až v marci. Chcem sa spýtať či časť IV. sa týka nástupu zamestnanca a časť V. jeho výstupu????

    Časť IV. ...by som tam uviedla že zmena nastala ku dňu 15.2. a poslednýkrát si ten zamestnanec uplatnoval u starého zamestnávateľa nezd.časť za mesiac február 2005, podpis ....

    a časť V. by sa vyplňovala až pri jeho odchode od nás....

    mýlim sa??
    vyhlasenie.jpg  

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    IV. časť vypĺňa zamestnanec pri zmene zamestnávateľa v priebehu roka
    V. časť vypĺňa bývalý zamestnávateľ zamestnanca, ktorý mení svoje zamestnanie (nastupuje ku mne)

    Ľudia, kukám do toho a som z toho blbec! Katty, vôbec, ale vôbec som si nie istá svojím príspevkom, takže ho ber s rezervou ...
    Naposledy upravil vladan : 15.03.05 at 12:07 Dôvod: ... asi som blbec ... ale nechápem ...

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    hmm vladi tak to sme dvaja blbci ja si myslím opak tvojho príspevku

    vie nám niekto poradiiiiť

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Podľa mňa IV. časť vypĺňa zamestnanec pri odchode tak ako píše Vladka a V. časť mi pripadá akoby sa týkala iba daňového bonusu. Či nie?

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    dobre takže VI. je pri odchode a ak mám od 15.2. zamestnanca ale uplatňovať mu budem až od 01.3.05 tak to zaznačím vo vyhlásení ako?

    Tým že mi podpíše vyhlásenie k 1.3.2005?

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Katka, našla som súvislosti v zákone o DzP, IV.časti sa podľa mňa týka §36 ods.8 a V.časti § 36 ods.7 zákona.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    ingi ten paragraf sa myslím netýka časti IV. lebo nedochádza k zmene zamestnávateľa iba nároku na daňový bonus...

    ups 8 som preskočila...
    Naposledy upravil Katty : 15.03.05 at 13:02

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Vyhlásenie by mal podpísať 1.3., vychádzam z ods.6, kde sa píše o možnosti podpísať vyhlásenie:
    - do konca mesiaca, v ktorom nastúpil zamestnanec do zamestnania
    - každoročne do konca januára
    - v priebehu zdaňovacieho obdobia.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    dobre takže ak mi to vyhlásenie vypíše k 01.3. tak mám vystarané a o február sa nestarám

    Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

    Martina80
    moj nazor, strana č. 2, kolonka dňa....... sa vyplní pri nástupe do zamestnania . Ja by som to vyriešila tak, že by som tam napísala deň nastupu a v časti IV. by som preškrtla slovo poslednýkrát a napísala som prvýkrat. Zmena nastala ku dňu...tam by som dala 1.3. Neviem????? Rozhodne by som nezdanitelnu cast uplatnila az v marci aj danovy bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.