Zavrieť

Porady

opis faktury a datumy

prisiel mi opis faktury su na nom datumy stare, ved je to opis ake datumy mam dat do splatnosti a do zdanitelneho plnenia?

na fakture nie je datum kedy prisla
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    ale datum zdanitelneho je uz premlcany co teraz? ak napisem povodny zmeni mi to vykaz o dph, tu na porade som niekde citala ze na opise by mal byt datum aj podpis ak dojde k takemuto pripadu aby sa dalo dph uplatnit

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    vanilka Pozri príspevok
    ale datum zdanitelneho je uz premlcany co teraz? ak napisem povodny zmeni mi to vykaz o dph, tu na porade som niekde citala ze na opise by mal byt datum aj podpis ak dojde k takemuto pripadu aby sa dalo dph uplatnit
    Ako premlčaný? Nie som v obraze.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Opakovanie - matka múdrosti:
    §51 ods.2 Zákon o DPH
    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    .... do dátumu dodania zadáš taký dátum, aby Ti obdobie súhlasilo s obdobím, v ktorom si uplatníš nárok na odpočet dane podľa vyššie citovaného ustanovenia Zákona o DPH.

    opis faktury a datumy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.