Zavrieť

Porady

opravné daňové priznanie

Chcela by som sa informovať, manžel účtuje v JU. Chceli by sme si zobrať úver, ale nakoľko mal rozdiel príjmov a výdavkov za rok 2006 malý, tak by nám z toho jeho príjmu veľa peňazí nedali. Dalo by sa teraz podať opravné daňové s tým, že by si neuplatnil výdavky na cestovné, a tým by sa mu dostatočne zvýšil príjem? Daň by sme doplatili / neviem či by sme platili aj nejaké penále, ak áno, vie niekto koľko?/. Napíšte mi prosím Vás váš názor, či by ste to doporučili alebo by bolo lepšie počkať do januára na ďaľšie daňové. Problém je v tom, že peniaze by sme potrebovali teraz. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Nie opravné určite podať nemôžete. Môžete podať dodatočné DP. Penále si môžeš vypočítať na www.drsr.sk - kalkulačka.
    Okrem penále na neuhradenú daň počítajte s dodatočným ročným zúčtovaním zdravotného poistenia, a z vyššími odvodmi do Sociálnej a zdravotnej poisťovne.

    Prepočítajte, možno zistíte, že by ste úver vééééľmi preplatili...

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Ak prepočítate, podľa môjho názoru určite zistíte, že sa Vám to neoplatí. Doplatiť daň + penále + odvody...
    Neviem síce aký príjem má manžel, ale viem že u živnostníkov sú dosť veľké nároky, čo sa výšky týka na kladný základ dane.

    Mirkaa je offline (nepripojený) Mirkaa

    Mirkaa
    Manžel mal od 5.1.2007 na pol roka prerušenú živnosť a vo februári 2007 si založil novú. Na základe toho mi povedali, že tento rok až do 8/2008 nemusí platiť socilne. Tak si myslím, že by to bolo možno aj výhodnejšie ako na budúci rok. Teraz by sme zaplatili penále, doplatili daň a doplatili len zdravotné. Aký je váš názor? A ešte, keby došla daňová kontrola a chceli zdôvodnenie prečo si najprv uplatňoval výdavky za cestovné a potom zrazu nie, stačilo by im také zdôvodnenie, že to bolo kvôli úveru alebo nie?

    opravné daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.